Dar kartą apie dantų protezavimą

Nors dauguma gyventojų apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamą dantų protezavimą žino daug, vis dar yra žmonių, kuriems neaišku, nuo ko pradėti, kad įgytumei teisę į dantų protezavimo išlaidų kompensavimą, kas gali įrašyti į sąrašą šiai paslaugai gauti. Kai kurie mano, kad dantų implantai negali būti kompensuojami.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai atsakė į klausimus apie dantų protezavimą Panevėžio rajono trečiojo amžiaus universiteto Vadoklių fakulteto studentams-senjorams ir kitiems vadokliečiams. Skelbiame atsakymus.

  • Kaip pakliūti į sąrašą kompensuojamai dantų protezavimo paslaugai gauti?
  • Pirmiausia kreipkitės į gydymo įstaigos, prie kurios esate prisirašę, gydytoją odontologą. Arba į kitos gydymo įstaigos, kuri turi licenciją teikti odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugas ir yra sudariusi sutartį su TLK dėl pacientų dantų priežiūros ir gydymo paslaugų apmokėjimo, gydytoją odontologą.
  • Gydytojas odontologas (retesniais ir sudėtingesniais atvejais – gydytojų konsiliumas) nustatys, ar turite teisę į kompensuojamą dantų protezavimą, įvertins Jūsų dantų būklę, apžiūrės, ar tvarkinga burnos ertmė, plombuoti ėduonies pažeisti dantys ir pan. Kas turi teisę?
  • Jei paciento burna atitinka visus reikalavimus, duomenys suvedami į elektroninę sistemą, elektroniniu būdu užpildomas siuntimas į konsultaciją dėl protezavimo, pacientas iš karto registruojamas į sąrašą dantų protezavimo paslaugoms, apmokamoms iš PSDF, gauti. Įstaiga privalo išduoti tai patvirtinantį informacinį pranešimą. Į ligonių kasą pacientui kreiptis nereikia.
  • Kuriuo atveju gydymo įstaiga negalės įrašyti paciento į sąrašą?
  • Jei ši įstaiga, pavyzdžiui, iš viso neturi sutarties su TLK. Arba jei turi sutartį tik dėl dantų protezavimo apmokėjimo, o ne dėl dantų priežiūros ir gydymo.
  • Kaip, atsidūrus sąraše, pasirinkti dantų protezavimo įstaigą?
  • Vienintelė sąlyga – ši įstaiga turi būti sudariusi sutartį su bet kuria TLK dėl dantų protezavimo paslaugų apmokėjimo, nes išlaidas ligonių kasa apmoka ne pacientui, o protezavimą atlikusiai įstaigai.
  • Ar protezuojant dantis gali būti naudojami implantai?
  • Ligonių kasos gydymo įstaigoms apmoka dantų protezavimo paslaugas, o kokiu būdu bus protezuoti dantys, sprendžia protezuojantis gydytojas. Protezuojant gali būti naudojami ir implantai, tik už juos gali tekti primokėti.

Dėkojame Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras už surengtą susitikimą, o Vadoklių fakulteto bendruomenei – už aktyvias diskusijas ir klausimus.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa

Ligonių kasos kviečia: