Europos sveikatos draudimo kortelė išduodama visiems

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai lankėsi Šilagalyje ir  dalijosi žiniomis su Panevėžio rajono trečiojo amžiaus universiteto šio krašto fakulteto senjorais. Vienas iš aptartų klausimų – apie Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK). Primename visiems keletą aktualių dalykų apie šios kortelės turėjimą.

  • Ar ESDK privalo turėti kiekvienas gyventojas?
  • Ši kortelė reikalinga tik į kitas Europos Sąjungos šalis, taip pat Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną, Šveicariją, Jungtinę Karalystę besiruošiantiems keliauti Lietuvos gyventojams. Tai nėra asmens tapatybės dokumentas, kurį privalėtų turėti kiekvienas privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudęs žmogus. ESDK nereikalinga, jei neketinate keliauti, bet turint tokių planų, geriau kortelę iš teritorinės ligonių kasos pasiimti ar atsisiųsti paštu iš anksto.
  • Ar būtina ESDK visada su savimi turėti kelionėje? Juk ją kartais galima ir pamiršti pasiimti.
  • ESDK keliaujant yra svarbi taip, kaip ir pasas ar asmens tapatybės kortelė. ESDK namuose patartina laikyti kartu su kitais svarbiausiais dokumentais, kad nepamirštumėte pasiimti išvykdami. Kitu atveju kils nemažai nepatogumų arba už būtinąją medicinos pagalbą gali tekti susimokėti ir tik vėliau susigrąžinti išlaidas.
  • Ar yra amžiaus riba, norint gauti ESDK?
  • Kortelė nemokamai išduodama visiems, net ir kūdikiams. Amžiaus ribos kortelei gauti nėra.

Dėkojame Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras sveikatos stiprinimo specialistei Dovilei Švabinskienei už surengtą susitikimą, o Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Sigitai Paulauskienei ir Kontrolės skyriaus vyriausiajai specialistei Jūratei Gešventienei – už atsakytus klausimus.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa

Ligonių kasos kviečia: