Gruodžio 12 d. – Tarptautinė visuotinės sveikatos priežiūros aprėpties diena – „Kurkime pasaulį, kurio norime: sveika ateitis visiems“

     

     2012 m. gruodžio 12 d. Jungtinių Tautų generalinė asamblėja (JTGA) patvirtino rezoliuciją, raginančią šalis paspartinti pažangą, siekiant visuotinės sveikatos apsaugos idėjos, kad kiekvienas ir visur turėtų prieigą prie kokybiškos ir įperkamos sveikatos priežiūros. 2017 m. gruodžio 12 d. Jungtinės Tautos gruodžio 12 d. paskelbė Tarptautine visuotinės sveikatos priežiūros aprėpties diena.

     Šios dienos tikslas – bendradarbiaujant su daugybe suinteresuotų šalių partneriais, informuoti apie stiprių ir atsparių sveikatos sistemų ir visuotinės sveikatos apsaugos poreikį. Kiekvienais metais gruodžio 12 d., šios dienos ambasadoriai pasisako, norėdami pasidalinti istorijomis apie milijonus žmonių, kurie vis dar laukia sveikatos priežiūros paslaugų, nušviečia kas iki šiol buvo pasiekta, ragina lyderius daugiau ir protingiau investuoti į sveikatą ir skatina įvairias grupes prisiimti įsipareigojimus padėti pasauliui priartėti prie visuotinės sveikatos priežiūros iki 2030 m. Norėdami sukurti saugesnę ir sveikesnę ateitį visiems, turime sustiprinti savo sveikatos apsaugos sistemas, kad jos būtų teisingos, atsparios ir galėtų patenkinti kiekvieno žmogaus poreikius.

     Kaip ir per pastaruosius 75 metus, Pasaulinė sveikatos organizacija palaiko visus žmones, bendruomenes ir organizacijas visame pasaulyje, imdamasi veiksmų kurti pasaulį, kurio norime: sveiką ateitį visiems. Šių metų kampanija vyksta kritiniu metu, kai šalys visame pasaulyje atsikuria po COVID-19 pandemijos padarinių ir susiduria su daugybe kitų krizių, tokių kaip stichinės nelaimės ir konfliktai. Kartu galime sukurti pasaulį, kuriame visi ir visur galėtų gauti reikiamą sveikatos priežiūrą. Tai yra tikslas, dėl kurio išsipildo visi kiti tikslai.

Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė

Inga Mackelienė

Naudota informacija:

  1. https://sdg.iisd.org/events/international-universal-health-coverage-day-2022/
  2. https://www.who.int/campaigns/universal-health-coverage-day/2022

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *