Jei valysiu dantukus, jie visad sveiki bus

     Dantų ėduonis vis dar yra viena labiausiai pasaulyje paplitusių ligų, kuria serga daugiau nei 90 proc. visų pasaulio žmonių. Dantų būklė daro įtaką ir žmogaus savijautai – ar žmogus šypsosi, ar nejaučia diskomforto dėl tam tikrų problemų burnoje. Norint suformuoti reikiamus įpročius, sumažinti sergamumą ėduonimi ir užkirsti kelią kitoms dantų ligoms, svarbu pradėti rūpintis dantimis vos išdygus pirmajam dantukui.

    Pirmą kartą apsilankyti pas odontologą rekomenduojama išdygus pirmam pieniniam dantukui. Šio vizito metu išdygęs dantukas apžiūrimas, įvertinama vaiko burnos higienos būklė. Tėvams paaiškinama dantukų priežiūros ir reguliarių profilaktinių apsilankymų svarba, rekomenduojamos tinkamos priežiūros priemonės, aptariama vaiko mityba. Už kūdikių ir ikimokyklinio amžiaus vaikų dantų priežiūrą yra atsakingi tėvai. Dėl nepakankamų motorinių įgūdžių vaikas negali pats prižiūrėti ir išsivalyti dantų kokybiškai. Todėl nuolatinė tėvų priežiūra reikalinga tol, kol neįsitikinate, kad vaikas pats teisingai ir kokybiškai išsivalo dantis, o įprotis tai daryti tampa neatsiejama dienotvarkės dalis. Svarbūs ir reguliarūs profilaktiniai vizitai pas odontologą.

      Birželio 8 dieną Piniavos mokyklos darželio Bernatonių skyriaus „Jungtinės“ grupės vaikai dalyvavo užsiėmime apie tinkamą dantų priežiūrą. Su darželinukais mokėmės teisingai valyti dantis, kalbėjome apie tarpdančių priežiūrą, kaip taisyklingai laikyti dantų šepetėlį, kokią dantų pastą naudoti. Ant dantų muliažo visi vaikai išbandė teisingą dantų ir liežuvio valymo techniką. Didelę įtaką dantų sveikata turi tinkama mityba. Sutarėme, kad saldumynus geriausia vartoti tik poilsio dienomis ir labai saikingai. Kasdien valgyti daugiau vaisių ir daržovių, o po valgio išskalauti burną.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Valentina Kaušakienė