Judėjimas – tai gyvybės eliksyras, kuris laiduoja normalų vaiko vystymąsi, suaugusiųjų sveikatą ir ilgaamžiškumą. Fizinis aktyvumas padeda išsaugoti ir stiprinti sveikatą, gyvenimo kokybę ir fizinį pajėgumą. Mokslinių įrodymų tikrai pakanka tvirtinti, kad vienas iš patikimų lėtinių neinfekcinių susirgimų prevencijos būdų – fizinis aktyvumas.
Sveikatą stiprinantis fizinis aktyvumas – tai bet kokia fizinio aktyvumo forma, kuri duoda naudos sveikatai ir lavina funkcinius gebėjimus be pastebimos žalos ar pavojaus asmens sveikatai. Norint stiprinti tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą, galima pasitelkti įvairius judėjimo būdus: ėjimas, bėgimas, važiavimas dviračiu, plaukimas, rytinė kasdieninė mankšta, judrieji žaidimai, šokis ir kt.
Vaikams nuo mažų dienų pajaustas judėjimo džiaugsmas ir meilė sportui ugdo sveiką gyvenimo būdą vaikui suaugus. Fizinis aktyvumas yra visapusiškos asmenybės ugdymo priemonė, kuri tenkina vaikų įgimtą savybę daug ir aktyviai judėti, išreikšti save, bendrauti, patirti daug teigiamų emocijų. Vaikams fizinis aktyvumas gali būti ir smagus kasdieninis šėlsmas, o jo įtaka vaiko augimui ir vystymuisi – nenuginčijama.
Kiekvienais metais Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva, Europos Sąjungos valstybės narės gegužės 10 dieną organizuodamos įvairius renginius mini „Judėjimo – sveikatos labui dieną“. Minint šią datą, gegužės 8 dieną, Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikai, kartu su trenere Audra šėlo visi kartu. Nuotaikinga muzika ir nesudėtingi pratimai kaip mat vaikus išbudino po pietų miego. Pasportavę, kupini gerų emocijų ir nusiteikę būti fiziškai aktyviais, vaikai sugrįžo į grupes, pasistiprinti gardžia vakariene. Tad rekomenduojame visiems – ir mažiems, ir dideliems – kasdien skirti dvi–tris valandas aktyvaus judėjimo, kad užtikrintume sėkmingą viso kūno ir jo funkcijų vystymąsi.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Aušra Džiugelytė