Kovo 18-ioji Raudonos nosies diena

     Kasmet kovo 18-ąją minima Raudonos nosies diena. Raudonos nosies dieną žmonės, pasipuošę raudonomis klounų nosimis, eina linksminti vaikų, kad šie šypsotųsi. Lietuvoje nuo 2010 metų, RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai neša džiaugsmą, juoką ir šypsenas ten, kur to labiausiai trūksta: mažiesiems ligoniukams šalies ligoninėse, specialiųjų poreikių turintiems vaikams specialiose mokyklose, reabilitacinį gydymą patiriantiems vaikams sanatorijose, senjorams socialinės globos namuose, žmonėms pabėgelių centruose ir kitur. Humoro pagalba teikiame emocinę bei psichosocialinę pagalbą visoms labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms.

      Tokia diena pirmą kartą buvo suorganizuota Didžiojoje Britanijoje 1988 metais. Garsiausi tos šalies komikai parengė vaikams skirtą programą, sulaukusią didžiulio pasisekimo. Dabar šventė rengiama ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, Australijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Suomijoje. Šiemet „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ kviečia apkabinti savo liūdesį. Liūdesys gali „užrakinti“ savyje. „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ dalinasi raktu, kaip išlaisvinti liūdesio įkaitus.

     RED NOSES Clowndoctors yra viena didžiausių gydytojų klounų grupių pasaulyje, turinti vietines organizacijas 11 šalių. 2021 metais tarptautinė 424 klounų komanda džiaugsmo ir juoko suteikė daugiau nei 309 317 žmonių – ir tai 655 medicinos ir socialinėse įstaigose. Jų misija – meno priemonėmis dovanoti šypsenas ir juoką tiems, kam to trūksta labiausiai.

RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai yra visur, kur žmonėms reikia psichosocialinės ir emocinės pagalbos greičiau sveikti ir iš naujo atrasti pozityvią gyvenimo pusę. 

 

Naudota informacija:

  1. https://www.comicrelief.org/red-nose-day
  2. https://www.raudonosnosys.lt/
  3. https://www.rednoses.eu/
  4. https://day.lt/sventes/straipsniai/raudonos_nosies_diena

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Aušra Rešimavičienė