Kovoju su mikrobais

     Mikrobų yra visokių ir kenksmingų ir naudingų. Jie yra mikroskopinio dydžio plika akimi nematomos būtybės. Vienas iš būdų apsisaugoti nuo kenksmingų mikrobų tai kruopščiai plauti rankas, laikytis asmens higienos. Kiekvieno asmens higiena priklauso tik nuo jo paties, o jos stoka yra viena iš priežasčių, kuri gali sutrikdyti žmogaus organizmo normalią veiklą, dėl to asmuo gali susirgti arba kitaip sunegaluoti.

     Kovo 5 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokyklos darželio skyriuje „Pelėdžiukų“ ir „Meškučių“ grupėse vaikai dalyvavo užsiėmime „Kovoju su mikrobais“. Auklėtiniai klausė pamokėlės apie mikrobus, kokie jie būna, kaip atrodo, kur gyvena. Aiškinosi, kaip klastingai virusai ir bakterijos bando surasti įvairiausių būdų, kad patektų į mūsų organizmą ir sukeltų įvairias ligas. Vaikai įsijungė į diskusiją, kaip su mikrobais turėtume kovoti, kad išvengtume jų plitimo. Kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste vaikai atliko eksperimentą, tapdami tikrais mikrobų detektyvais: pasitelkę „mikrobų“ miltelius ir ultravioletinės lempos pagalbą ieškojo pasislėpusių mikrobų ant rankyčių bei stebėjo, ar įmanoma mikrobus nuplauti tik su vandeniu ar vis gi reikalinga ir muilo pagalba. Eksperimentas parodė, kad norint nuplauti mikrobus – muilas būtinas.

    Darželinukai prisiminė tinkamas rankų plovimo taisykles ir pasižadėjo laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Gautų žinių įtvirtinimui vaikai pažiūrėjo filmuką „Mikrobai puola“ ir aptarė Kakės Makės  kelionę po mikrobų pažinimo pasaulį.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Irena Kuklierytė