Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikai paminėjo Pasaulinę vandens dieną

    Ne veltui sakoma, kad vanduo yra gyvybės šaltinis. Ar žinojote, kad 2 stiklinės vandens ryte pažadina mūsų organizmą, 1 stiklinė prieš dušą sumažina mūsų kraujo spaudimą, 1 stiklinė prieš maistą pagerina virškinimą ir padeda mesti svorį, 1 stiklinė prieš einant miegoti sumažina insulto ir širdies priepuolio riziką. Jis nepamainomas mitybos komponentas, mat gyvybiniai procesai gali vykti tik tuomet, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Jis svarbus augalams, gyvūnams ir žmogui. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 60-70 procentų. Vandens nauda mūsų organizmui yra didžiulė – jame vyksta visos biologinės reakcijos, vanduo perneša vitaminus, mineralus ir gliukozę, pašalina iš organizmo jau nebereikalingas medžiagas, reguliuoja kūno temperatūrą, dalyvauja biocheminiame skaidyme, kai mes valgome transportuoja maistines medžiagas,  sutepa sąnarius, taip pat reikalingas mūsų akims, smegenims ir stuburo smegenims. Vanduo padeda sumažinti galvos, raumenų skausmą, neleidžia kraujui tirštėti.

   Kiekvienais metais kovo 22 d. visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena, kurios tikslas – skatinti kiekvieno sąmoningą požiūrį į didžiulę vandens svarbą žmonijai ir ją supančiai aplinkai! Šią dieną paminėjome su „Kiškučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikais.  Su vaikais kalbėjome apie vandens savybes, kam jis naudojamas, kuo jis svarbus žmogaus sveikatai.  Iš vandens  Lašelio pasakojimo vaikai sužinojo, kokį ilgą kelią jis nukeliauja kol pasiekia žmogų. Šią dieną vandens buvo visur. Vaikai  su juo mankštinosi, varžėsi estafetėje „Pernešk vandenį“. Jį vaikai nešė labai atsakingai, tausodami kiekvieną jo lašelį, tuo pačiu lavino koordinaciją ir mokėsi susikaupti. Smagiausia vaikams buvo atlikti kvėpavimo pratimą su vandeniu. Šventės pabaigoje visi priėjome išvados, kad vandenį reikia saugoti, neteršti, taupyti, nes jis žmogaus gyvenime yra labai svarbus.

   Žemėje vandens atrodo yra daug, tačiau gėlo vandens, kuris reikalingas žmogaus gyvybei palaikyti, yra tik 3 procentai. Vanduo itin vertingas mūsų gamtos turtas, kuris ateityje gali būti brangesnis už auksą, tad vertinkime ir saugokime jį!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Aušra Džiugelytė