KREKENAVOS LOPŠELIS-DARŽELIS „SIGUTĖ“ JUDESIO PASAULYJE

      Judėjimas – neatsiejama sveikatos ir geros savijautos dalis. Judėjimas stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą, gerina fizinę bei psichinę sveikatą. Ypač svarbu ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie intensyviai auga ir vystosi. Judėdami vaikai patenkina savo poreikius: fizinius, pažintinius, saviraiškos ir kt.

    Kiekvienais metais gegužės 10 dieną minima judėjimo diena sveikatos labui. Tad ir šiemet Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikai dalyvavo aktyvioje veikloje „Judu – sveikas esu!“. Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras suorganizavo smagią judėjimo dieną. Skambant nuotaikingai muzikai, trenerė Audra vaikus kvietė pajudėti. Pramokę nesudėtingų Zumbos Kids šokio elementų, vaikai pasinėrė į judesio pasaulį.

     Gegužės 2–23 d. „Pelėdžiukų“ ir „Nykštukų“ grupių vaikai prisijungė prie iniciatyvos „Judanti klasė 2022“, kurią inicijavo Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras. Iniciatyva skirta Ukrainos vaikams, kurios šūkis „Judam už Ukrainos vaikus. Būkim sveiki ir saugūs kartu!“. Per tris savaites vaikai formavo natūralų fizinio aktyvumo įprotį, gerino emocinę sveikatą, naudodami įvairius judėjimo elementus didino bendruomeniškumo jausmą ir tuo pačiu solidarizavosi ir palaikė ukrainiečių vaikus, kurie negali džiaugtis gyvenimu, laisvai judėti ir būti saugūs. Užsiėmimai buvo pilni įvairovės: judėjo gamtoje, žaidė judriuosius žaidimus, važiavo dviračiais, paspirtukais, šoko, dalyvavo rytinėse mankštose, ėjo į gamtą pėščiomis. Savaitgaliais taip pat nesėdėjo, kas su tėveliais žvejojo, kas padėjo namus tvarkyti, o kas mėgavosi įvairiaspalvėmis tulpėmis.

Vaikai paskatinti savo mokytojų noriai įsitraukė į veiklas. Kiekvienas stengėsi kuo daugiau judėti, kelti sau ir draugams gerą nuotaiką ir savo geru pavyzdžiu įkvėpti kitus.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Aušra Džiugelytė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *