Kur kreiptis nemokamos psichologinės pagalbos?

Psichologinė pagalba Panevėžyje:

Pasirūpinkite savo psichikos sveikata ir psichologine gerove šventiniu laikotarpiu.

  • Išlikite aktyvūs ir praleiskite daugiau laiko gamtoje. Kontaktas su gamta gali padėti sumažinti nerimą ir depresiją, bei kartu pagerinti fizinę sveikatą.

  • Patobulinkite savo mitybos įpročius. Padidinkite baltymų suvartojimą, sumažinkite perdirbto cukraus ir riebaus maisto vartojimą, ir pakeiskite jį sveikesniu.
  • Pasidalinkite savo emocijomis su artimasiais, arba pagalbos linijos savanoriais.
  • Klausykite muzikos, ji padeda nusiraminti. Ypač atpalaiduojanti muzika gali sumažinti kortizolio kiekį organizme (streso hormonas).
  • Naudinga turėti spalvinimo knygutes ar deliones (puzzles), kurios reikalauja kruopštumo. Spalvinimas ir deliojimas turi savybę atpalaiduoti smegenų baimės centrą – migdolinį kūną.
  • Pasidomėkite kvapavimo pratimais ir meditacija. Išbandikite kvepavimo pratimus, taip suaktyvinsite parasimpatinę nervų sistemą –  raminančią „poilsio ir virškinimo“ sistemą.
  • Nebijokite ieškoti ir kreiptis pagalbos, Jūs niekada nebūsite teisiami už tai, kad ieškote pagalbos.PROGRAMĖLĖS
  • Programėlė „Ramu“ – tai yra nemokama telefono programėlė sukurta lietuvių programuotojų. Čia lavinsite savipagalbos įgūdžius, kurie ilgainiui padės savarankiškai įveikti panikos atakas bei sumažinti nerimą.
  • Programėle “Pagalba sau” – nemokama programėlė, kurioje galite sekti savo emocijas.
  • Programėlė “Atsipūsk” – tai nemokama dėmesingumo praktikų ir meditacijų rinkinys, kuris tau padės įveikti stresą, sušvelnins nemalonius emocinius išgyvenimus ar net fizinį diskomfortą bei skausmą.

Bendros psichologinės pagalbos linijos:

https://pagalbasau.lt/ –  Tai nacionalinė psichikos sveikatos svetainė, kurioje vienoje vietoje galima rasti aktualią ir patikimą informaciją apie emocinę sveikatą bei prieinamą psichologinę pagalbą.

https://pagalbasau.lt/gaukpagalba/ – Pasaulinė pandemija ypač paveikė visuomenės psichikos būseną, todėl pasirūpinti savo emocine sveikata svarbu kaip niekada.

Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras šiais metai organizavo specializuotus savižudybių intervencijos mokymus. Tai yra 4 valandų užsiemimų ir mokymų programa skirta atpažinti ir padėti, bei suprasti apie savižudybę susijusias problemas bei jų spredimą.  Juos planuosime vygdyti ir 2023. Registraciją ir kitą informaciją dalinsimės VSB tinklalapyje ir facebook puslapyje.

Informaciniai šaltiniai:
pagalbasau.lt
Soga, Gaston ir Yamaura, (2017)
​Khalfa, S., BELLA, S. D., Roy, M., Peretz, I., & Lupien, S. J. (2003)
https://www.psychologytoday.com/us/blog/click-here-happiness/202208/6-research-based-self-care-tips

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Toma Pulokaitė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *