“Move Your Spine“ 2023 m. Pasaulinės stuburo dienos tema

Kiekvienais metais spalio 16 d. minima Pasaulinė stuburo diena, kuria siekiama pabrėžti stuburo skausmo ir negalios naštą visame pasaulyje. Pasaulinė stuburo diena pabrėžia stuburo sveikatos ir gerovės svarbą. Fizinio aktyvumo, geros laikysenos, atsakingo kėlimosi ir sveikų darbo sąlygų skatinimas bus naudingas, nes žmonės bus skatinami rūpintis savo stuburais ir išlikti aktyviais.

Apytikslis milijardas žmonių visame pasaulyje kenčia nuo stuburo skausmo. Tai paveikia žmones visą gyvenimą ir yra didžiausia vienintelė negalios priežastis planetoje. Todėl efektyvus valdymas ir prevencija yra labai svarbūs, o šių metų Pasaulinė stuburo diena skatins žmones imtis veiksmų, kad jie būtų malonūs savo stuburams.

Move Your Spine“ 2023 m. Pasaulinės stuburo dienos tema.

2023 m. kampanija ragina žmones rūpintis savo stuburais išliekant aktyviems. Įrodymai parodė, kad nejudrumas ir fizinio aktyvumo trūkumas prisideda prie stuburo skausmo ir negalios. „Move Your Spine“ skatina įvairaus amžiaus ir visų tautų žmones būti aktyviems ir palaikyti stuburo sveikatą judant. Apytikriai vienas milijardas žmonių kenčia nuo stuburo skausmo. Stuburo skausmas ir negalia yra labiau paplitę nei vėžys, insultas, širdies ligos, diabetas ir Alzheimerio liga kartu paėmus. Stuburas yra stuburas ir centrinė kūno atraminė struktūra, kuri palaiko pagrindines veiklas, tokias kaip sėdėjimas, stovėjimas, ėjimas, sukimasis ir lenkimas. Sveikas stuburas lemia kasdienės veiklos ir gyvenimo būdo efektyvumą, nes deformacijos ar stuburo negalavimai gali sukelti stiprų nugaros skausmą ir kitas komplikacijas, kurios gali turėti įtakos žmogaus gerovei.

Naudota informacija:

  1. https://www.worldspineday.org/
  2. https://www.pacehospital.com/world-spine-day