Naujamiesčio mokykloje ir Smilgių gimnazijoje baigėsi Ankstyvosios Intervencijos mokymų programa

Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras nuo š.m. spalio iki gruodžio mėnesio įgyvendino Ankstyvosios intervencijos programą Naujamiesčio mokykloje ir Smilgių gimnazijoje.

Mokiniams programą vedė Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Kristina Šlekienė, sveikatos stiprinimo specialistė vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrai Deimantė Kirvelienė, bei  Panevėžio rajono psichologinės pedagoginės tarnybos socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė.

Ankstyvosios intervencijos programa: skirta nuo 14 iki 21 metų amžiaus jaunuoliams, eksperimentuojantiems ar nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką), alkoholį ar narkotikus, bet dar neturintiems priklausomybės požymių, tačiau pasižyminčiais rizikinga elgseną.

Kaip vyksta programa? Jaunuoliams suteikiama galimybė būti išklausytiems bei suprastiems, diskutuojant ankstyvosios intervencijos programos temomis bendraamžių rate, kartu su suaugusiu (-iais) programos moderatoriumi (-iais). Programos sudaryta iš 3 dalių: pirmas ir paskutinis susitikimas, bei 8 valandų trukmės praktiniai užsiėmimai. Pasibaigus mokymams, dalyviams suteikiami Ankstyvosios intervencijos pažymėjimai.


Programos tikslas: motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, žala bei pasekmėmis. Užsiėmimų metu programos dalyviai motyvuojami atsisakyti alkoholio ar narkotinių medžiagų vartojimo, suteikiamos žinios apie daromą žalą sveikatai.

Naujamiesčio mokykloje ir Smilgių gimnazijoje Ankstyvosios intervencijos programą pradėjo 53 mokinių, iš jų pilnai programą baigė – 46. Baigusiems Ankstyvosios intervencijos programą, įteikti AI programos baigimo pažymėjimai ir Biuro steigti prizai.

Ankstyvosios intervencijos programą sudaro trys dalys:

  1. Pradinis pokalbis / įvadas į programą (individualiai arba jo atstovams pagal įstatymą)
  • Pradinis pokalbis – kontaktui užmegzti, ir įvertinti ar programa yra tinkama lankyti dalyviui, ar reikalinga papildoma/specializuota pagalba. Pagrindiniame pokalbyje dalyvauja tėvai arba teisėti vaiko atstovai pagal įstatymą.
  1. Pagrindinė programos dalis – praktiniai užsiėmimai grupėms
  • Susipažinimas, teisiniai aspektai ir žinios apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą.
  • Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ypatumai ir priklausomybės vystymasis.
  • Rizikos ir apsauginiai veiksniai.
  • Praktiniai patarimai, kaip keisti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, galimybės gauti reikiamą pagalbą ir paramą.
  1. Baigiamasis pokalbis.
 Asmuo, ketinantis dalyvauti programoje, registruojasi pats arba jį registruoja jo atstovai pagal įstatymą Biure.

Atsakingas asmuo: visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė – Toma Pulokaitė. Kilus klausimams kreiptis į ankstyvosios intervencijos programos koordinatorę tel. 8 45 433078 arba el. paštas [email protected]

 

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Toma Pulokaitė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *