Paauglystės virsmas

Balandžio 17 dieną, Paliūniškio pagrindinėje mokykloje vyko lytiškumo paskaita – diskusija „Paauglystės virsmas. Atradimai ir pavojai, džiaugsmai ir pavojai“, kurią vedė Krizių nėštumo centro lektoriai. Paskaitoje dalyvavo 7 ir 8 klasių mokiniai.

Paauglystė yra toks vystymosi tarpsnis, kuomet žmogus sparčiai keičiasi, bręsta lytiškai. Labai svarbu turėti pakankamai žinių apie šį laikotarpį, kad išvengti pasimetimo, neišsigąsti ir kad paaugliai tinkamai galėtų susidoroti su atsiradusiais pokyčiais. Specialistai supažindino mokinius su žmogaus anatominėmis, fiziologinėmis lytinės sistemos savybėmis. Paskaitoje mokiniai klausėsi pasakojimo apie vyrų ir moterų emocinius pokyčius brendimo metu, atsakingą lytinį elgesį, apimantį pagarbą sau ir kitam asmeniui, apie rizikingo elgesio pasekmių suvokimą, apie merginos ir vaikino vaidmenis tarpusavio santykiuose. Kalbėta kokia svarbi yra asmens higiena.

Paauglystė – labai atsakingas laikotarpis, nes dažnai nulemia tolimesnį žmogaus gyvenimą. Ji skirta susidraugauti su savimi ir visais savo jausmais, saugiems pasaulio tyrinėjimams, profesinio pašaukimo paieškoms, kūrybai, ilgiems pokalbiams, pirmiems įsimylėjimams, talentams, nuotykiams, asmenybės išsiskleidimui – sužydėjimui.

 

Visuomenes sveikatos priežiūros specialistė

Irena Kuklierytė