Pabūkime tyloje

     Triukšmo žala sveikatai neapsiriboja tik klausos pažeidimais. Ilgai veikiant intensyviam triukšmui, vystosi centrinės ir vegetacinės nervų sistemos funkciniai sutrikimai. Palyginti, nestiprus 60-70 decibelų triukšmas sukelia galvos skausmus, svaigimą, cypimą ausyse, nemigą, pablogėja atmintis, dėmesys, orientacija. Vaikų ir jaunuolių klausa yra jautresnė triukšmui, todėl ji greičiau ir lengviau pažeidžiama. Triukšmas – kenksmingas sveikatai aplinkos faktorius, sukeliantis specifinius ir nespecifinius patologinius pokyčius įvairiose organizmo sistemose. Tai rizikos veiksnys klausos, nervų, širdies-kraujagyslių, virškinamojo trakto susirgimams išsivystyti.

     Balandžio 25- toji yra minima kaip Pasaulinė triukšmo suvokimo diena. Šią dieną paminėjome su Smilgių ikimokyklinės įstaigos „Pelėdžiukų“ grupės vaikais. Su darželinukais padiskutavome kas yra triukšmas, koks jo poveikis sveikatai, klausai. Vaikai vardijo koks triukšmas yra malonus ausims ir koks kenkia sveikatai. Taip pat vaikai sužinojo, kad yra ir kitoks, baltas triukšmas, koks jo poveikis sveikatai. Su darželinukais pažiūrėjome ir aptarėme filmuką apie neigiamą triukšmo poveikį sveikatai. Vaikai pripažino, kad didelis triukšmas juos vargina.

    Užsiėmimo pabaigoje vaikams buvo skirta užduotis išbūti visiškoje tyloje 2 minutes. Visi vaikai kantriai išbuvo nekalbėję 2 minutes ir pritarė, kad kartais pabūti tyloje iš tiesų gera. Gerai pailsėjus tyloje, klausos nuovargis praeina ir klausa atsistato.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Valentina Kaušakienė