Padėk draugui nelaimėje

     2023 m. spalio 26 dieną Paliūniškio pagrindinės  mokyklos darželio jungtinėje grupėje, vyko pirmos pagalbos praktiniai mokymai „Padėk draugui nelaimėje“. Praktiniu užsiėmimu metu vaikai buvo supažindinti ir pamokyti naudotis su pirmos pagalbos rinkinyje esančiomis medicininėmis priemonėmis: pleistrais, vienkartiniu šaldančiu maišeliu, bintais, palaikomuoju trikampio formos tvarsčiu ir kitomis medicininėmis priemonėmis, kurias galima rasti pirmos pagalbos rinkinyje.

  Žaizda – tai odos, gleivinės, arba organų vientisumo pažeidimas, kuriam būdingas skausmas, kraujavimas ir/ar žiojėjimas. Žaizdos pavojingos, nes per žaizdą į audinius gali patekti infekcija, gali nukraujuoti, gali sutrikti kūno dalies ar organo funkcija.

   Su pirmos pagalbos priemonėmis mokinomės tvarstyti bei stabdyti kraujavimą. Jeigu susižeidimas ne didelis, galima naudoti pleistrą. Vaikai išmoko vienas kitam uždėti pleistrą. Darželinukai žaizdą mokėsi tvarstyti tvarsčiu. Tai daryti sekėsi sunkiau, bet stengėsi visi. Nepriklausomai nuo amžiaus, visi – vaikai ir suaugę, ištikus nelaimei, turi mokėti padėti nukentėjusiajam.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Irena Kuklierytė