Pasaulinė AIDS diena 2023

Pasaulinė AIDS diena – tai galimybė žmonėms visame pasaulyje susivienyti kovojant su ŽIV, parodyti paramą ŽIV užsikrėtusiems žmonėms ir paminėti mirusius nuo su AIDS.

Gruodžio 1-ąją PSO kartu su bendruomenėmis ir partneriais minės Pasaulinę AIDS dieną 2023 m., kurios tema „Tegul bendruomenės vadovauja“. Bendruomenės, gyvenančios su ŽIV ir paveiktos ŽIV, žmonių iš pagrindinių populiacijų ir jaunimo lyderių tinklai buvo ir tebėra būtini pažangai kovojant su ŽIV. Jie teikia esmines prevencijos, tyrimų ir gydymo pagalbos paslaugas, kuria pasitikėjimą, kuria novatoriškus sprendimus, skatina sveiką gyvenimo būdą, stebi politikos ir programų įgyvendinimą.

 

Raudona juostelė yra universalus ŽIV užsikrėtusių žmonių supratimo ir paramos simbolis. Pirmą kartą jis buvo sukurtas 1991 m., kai dvylika menininkų susitiko aptarti naują projektą, skirtą Visual AIDS, Niujorko ŽIV informavimo meno organizacijai. Būtent ten jie sugalvojo, kas taps vienu iš labiausiai atpažįstamų dešimtmečio simbolių: raudoną juostelę, dėvimą siekiant reikšti supratimą ir paramą ŽIV užsikrėtusiems žmonėms. Menininkai norėjo sukurti vizualią užuojautos ŽIV užsikrėtusiems žmonėms išraišką ir pasirinko raudoną spalvą dėl drąsos bei simbolinių asociacijų su aistra, širdimi ir meile.

Naudota informacija:

  1. https://www.who.int/news-room/events/detail/2023/12/01/default-calendar/world-aids-day-2023-events-in-geneva-and-around-the-world
  2. https://worldaidsday.org/about/
  3. https://who.canto.global/v/WorldAIDSDay2023/album/KK9FK?display=fitView&viewIndex=0&referenceTo=&from=fitView&column=image&id=nn8pbmpqst4rt1bmv74mirr235
  4. https://www.cdc.gov/worldaidsday/index.html