Pasaulinė cukrinio diabeto diena

     Lapkritis visame pasaulyje minimas kaip, o lapkričio 14-oji – pasaulinė cukrinio diabeto diena. Visą mėnesį, kuris vadinamas Mėlynuoju lapkričiu (angl. Blue November), įprasta skleisti žinią apie šią ligą, atkreipti dėmesį į ligos paplitimo ir didėjimo mastus, visuomenę supažindinti su pirmaisiais diabeto požymiais, kad liga būtų atpažinta laiku ir būtų galima išvengti sveikatos sutrikimų, kalbėti apie cukrinio diabeto tipus (1 ir 2 tipo) ir skirtingus gydymo metodus, paneigti visuomenėje vyraujančius mitus apie ligos atsiradimo priežastis ir išgijimo galimybes. Taip pat svarbu, kad apie ligą ir jos valdymo būdus bei priemones, keliamus iššūkius kuo daugiau žinotų sergančiojo cukriniu diabetu aplinka – mokytojai, auklėtojai, treneriai, bendradarbiai, giminaičiai ir kiti artimieji, nes būtent nuo jų didžiąją dalimi priklauso, kaip sergančiajam pavyks integruotis visuomenėje bei ar jis jausis saugus dėl savo sveikatos, ar bus suprastas ir palaikomas situacijose, kai svarbi aplinkinių pagalba ir tolerancija.

    Remiantis Higienos instituto duomenis, 2021 m. 1 tipo cukriniu diabetu susirgo 208 vaikai (0-17 m.) ir 796 suaugusieji (nuo 18 m.). 2021 m. šia liga Lietuvoje sirgo 8402 asmenys (1073 vaikai ir 7329 suaugusieji).

Dalinamės klubo „Diabeto IQ“ sukurtu vaizdo įrašu pirmuosius 1 tipo cukrinio diabeto požymius ir taip prisidedame prie visuomenės švietimo vardan gerovės ir skirtingų poreikių žmonių sutarimo.  Daugiau informacijos apie 1 tipo cukrinį diabetą: https://dia-iq.lt/1-tipo-diabetas/
Nuoroda atsisiuntimui: https://we.tl/t-2NUraO3jdq

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *