Pasaulinė diena be alkoholio (angl. „No Alcohol Day“)

Pasaulinė diena be alkoholio (angl. „No Alcohol Day“), yra viena iš aktualiausių temų šiame modernios visuomenės pasaulyje, tad Pasaulio sveikatos organizacija kviečia prisidėti prie spalio mėnesį vykstančios iniciatyvos „Sober October“ (liet. „Blaivusis spalis).

Jei atradote alkoholį, kad galėtumėte suvaldyti kai kuriuos savo jausmus ir emocijas, jūs nesate vieni. Mes jaučiame didelį spaudimą visuomenėje ir kasdienybėje, tad savo jausmus slopiname nesaikingame alkoholio vartojime. Žinojimas apie alkoholio žalą ir toksikologija organizmui, nepadeda, bet galbūt norite nustoti, tačiau nepajegiate to padaryti vieni?

Reguliarus alkoholio vartojimas, viršijantis rekomenduojamas gaires (remiantis  Amerikos mitybos gairių duomenimis) turi didžiausios žalos. Nors yra nustatytos gairės sakingam alkoholio vartojimui (vienas gėrimas per dieną moterims, du per dieną vyrams), tačiau mes žinome, kad alkoholis gali stipriai pakenkti psichinei ir fizinei sveikatai. Tad jei jaučiate, kad norite nutraukti alkoholio vartojimą, bet jaučiate, kad to negalite padaryti vieni, rekomenduojame kreiptis į  konfidencialiai dirbančias Priklausomybių konsultantes, Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure.

Dėl papildomos informacijos krepkitės į biurą:
El.p. [email protected];
Tel. 8 45 433078; 8 04 43 835.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Toma Pulokaitė