Pasaulinė glaukomos savaitė 2024 m. kovo 10–16 dienomis

   Pasaulinė glaukomos savaitė yra pasaulinė iniciatyva, kurią organizuoja Pasaulinė glaukomos asociacija. Kviečianti pacientus, akių priežiūros paslaugų teikėjus, sveikatos priežiūros pareigūnus ir visuomenę suvienyti jėgas organizuojant informuotumo didinimo veiklas visame pasaulyje. Glaukoma yra pagrindinė aklumo, kurio galima išvengti, priežastis, o skirtinguose pasaulio regionuose gali kilti įvairių iššūkių. Tikslas – įspėti visus reguliariai tikrintis akis ir regos nervus, kad būtų galima kuo anksčiau nustatyti glaukomą, nes yra visų glaukomos formų gydymo būdų, kad būtų išvengta regėjimo praradimo.

     Šių metų tema  „Suvienyti pasaulį be glaukomos“  skirta suburti viso pasaulio bendruomenes kartu kovoti su glaukoma.

    Glaukoma yra akių ligų rinkinys, naikinantis regos nervą – nervą, esantį užpakalinėje akies dalyje. Tai gali sukelti aklumą ir regėjimo praradimą. Išsamus išsiplėtusių akių tyrimas gali padėti nustatyti glaukomos buvimą. Vienas iš labiausiai paplitusių glaukomos simptomų yra lėtas regėjimo praradimas. Sergant uždaro kampo glaukoma, žmonėms gali pasireikšti tokie simptomai kaip staigūs regėjimo sutrikimai ir pykinimas. Jei glaukoma nustatoma ankstyvose stadijose, ją galima išvengti. Svarbu informuoti apie ankstyvą glaukomos nustatymą, kad būtų išvengta regėjimo praradimo. Kiekvienais metais minima Pasaulinė glaukomos diena, siekiant supažindinti su vis daugiau žmonių apie ligas ir pavojus, kurių kyla išvengti.

Dėvėkite ŽALIĄ, kad būtumėte MATOMI!

Norėdami parodyti palaikymą Pasaulinėje glaukomos savaitėje, dėvėkite jos firminę spalvą. Tai taps galimybe didinti informuotumą ir šviesti žmones apie akių priežiūros ir glaukomos svarbą.

Naudota informacija:

  1. https://www.worldglaucomaweek.org/
  2. https://www.hindustantimes.com/lifestyle/health/world-glaucoma-day-2024-date-history-and-significance-and-all-that-you-need-to-know-101710136267291.html

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Dovilė Švabinskienė