Pasaulinė humanitarinės pagalbos diena

2003 m. rugpjūčio 19 d. per bombos ataką Canal viešbutyje Bagdade, Irake, žuvo 22 humanitarinės pagalbos darbuotojai, įskaitant JT specialųjį generalinio sekretoriaus atstovą Irakui Sergio Vieira de Mello. Po penkerių metų Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, kuria rugpjūčio 19-ąją paskelbė Pasauline humanitarinės pagalbos diena (WHD).

Kiekvienais metais WHD sutelkia dėmesį į temą, suburdama partnerius iš visos humanitarinės sistemos, kad pasisakytų už krizių nukentėjusių žmonių išlikimą, gerovę ir orumą bei pagalbos darbuotojų saugą ir saugumą.  Nes, kaip sakoma: „reikia bendruomeniškumo, kad palaikytume žmones, krizės metu.“

Šiais metais WHD parodo humanitarinio darbo svarbą, veiksmingumą ir teigiamą poveikį. Ši Pasaulinė humanitarinė diena, rugpjūčio 19 d., nušviečia šimtus tūkstančių savanorių, specialistų ir nuo krizių nukentėjusių žmonių, kurie teikia skubią sveikatos priežiūrą, pastogę, maistą, apsaugą, vandenį ir daug daugiau.

Kad ir kur žmonės ištiktų krizę, yra kiti, kurie jiems padeda. Nuo pačių nukentėjusių žmonių, kurie visada pirmieji reaguoja, kai ištinka nelaimė, pasaulinei bendruomenei, kuri palaiko juos sveikstant, jie susiburia, kad palengvintų kančias ir suteiktų vilties.

 

Naudota informacija:

  1. https://www.worldhumanitarianday.org/
  2. https://www.dropbox.com/sh/d99dhsr3og4x5c0/AACjuz9JebCUzCrCCrjCE_0Oa/English?dl=0&subfolder_nav_tracking=1
  3. https://sdg.iisd.org/events/world-humanitarian-day-2022/
  4. https://www.un.org/en/observances/humanitarian-day

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Dovilė Švabinskienė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *