Pasaulinė klausos diena

 Pasaulinė klausos diena kasmet minima kovo 3 d., siekiant didinti informuotumą apie tai, kaip apsisaugoti nuo kurtumo ir klausos praradimo bei skatinti ausų ir klausos priežiūrą visame pasaulyje. Kiekvienais metais PSO sprendžia temą ir parengia įrodymais pagrįstą propagavimo medžiagą, pvz., brošiūras, skrajutes, plakatus, reklamjuostes, infografiką ir pristatymus ir kt. Šia medžiaga dalinamasi su partneriais iš vyriausybės ir pilietinės visuomenės visame pasaulyje, taip pat su PSO regioniniais ir šalių biurais. Savo būstinėje Ženevoje PSO kasmet organizuoja Pasaulinės klausos dienos renginį. Pastaraisiais metais vis daugiau valstybių narių ir kitų agentūrų partnerių prisijungė prie Pasaulinės klausos dienos rengdamos įvairias veiklas ir renginius savo šalyse. PSO kviečia visas suinteresuotąsias šalis prisijungti prie šios pasaulinės iniciatyvos.

Tema: Ausų ir klausos priežiūra visiems!

  • Ausų ir klausos problemos yra viena iš labiausiai paplitusių problemų, su kuriomis susiduriama bendruomenėje.
  • Daugiau nei 60 proc. jų galima nustatyti ir išspręsti pirminiame sveikatos priežiūros lygmenyje.
  • Ausų ir klausos priežiūrą galima integruoti į pirminės sveikatos priežiūros paslaugas per mokymus ir stiprinant gebėjimus šiame lygmenyje. Tokia integracija bus naudinga žmonėms ir padės šalims siekti visuotinės sveikatos apsaugos tikslo.

     2023 metų klausos dienai paminėti bendrija PAGAVA vykdė informacinę kampaniją:

  • buvo išverstas į lietuvių kalbą prevencinis Pasaulio sveikatos organizacijos lankstinukas “Klausos sutrikimas: kaip jo išvengti ir sumažinti pasekmes”;
  • parengtas informacinis plakatas “Pasaulinė klausos diena. Patarimai kaip saugoti ausis”.

     Medžiaga buvo pristatyta organizuojamų renginių metu, pasidalinta su regioninėmis organizacijomis, išplatinta visuomenės nariams prieinamose, dažnai lankomose vietose: sveikatos priežiūros įstaigose, švietimo įstaigose, savivaldybėse, kitose visuomeninėse vietose visoje Lietuvoje.

Naudota informacija:

  1. https://www.who.int/campaigns/world-hearing-day/2023
  2. https://www.pagava.lt/naujienos/2023/03/09/pasauline-klausos-diena-2023/
  3. https://www.who.int/campaigns/world-hearing-day/2023/campaign-material