Pasaulinė klausos diena

     Pasaulinė klausos diena kasmet minima kovo 3 d., siekiant didinti informuotumą apie tai, kaip apsisaugoti nuo kurtumo ir klausos praradimo bei skatinti ausų ir klausos priežiūrą visame pasaulyje. Kiekvienais metais PSO sprendžia temą ir parengia įrodymais pagrįstą propagavimo medžiagą, pvz., brošiūras, skrajutes, plakatus, reklamjuostes, infografiką ir pristatymus ir kt. Šia medžiaga dalinamasi su partneriais iš vyriausybės ir pilietinės visuomenės visame pasaulyje, taip pat su PSO regioniniais ir šalių biurais. Savo būstinėje Ženevoje PSO kasmet organizuoja Pasaulinės klausos dienos renginį. Pastaraisiais metais vis daugiau valstybių narių ir kitų agentūrų partnerių prisijungė prie Pasaulinės klausos dienos rengdamos įvairias veiklas ir renginius savo šalyse. PSO kviečia visas suinteresuotąsias šalis prisijungti prie šios pasaulinės iniciatyvos.

Tema: „Norėdami girdėti visą gyvenimą, klausykite saugiai“

     2022 m. Pasaulinę klausos dieną PSO daugiausia dėmesio skirs saugaus klausymo, kaip priemonės, padedančios išlaikyti gerą klausą visą gyvenimą. 2021 m. PSO paskelbė Pasaulio klausos ataskaitą, kurioje atkreipiamas dėmesys į didėjantį žmonių, turinčių klausos praradimą ir jų riziką, skaičių. Triukšmo valdymas buvo paryškintas kaip vienas iš septynių klavišų H.E.A.R.I.N.G. intervencijos ir pabrėžė, kaip svarbu sumažinti garsių garsų poveikį.

     2022 m. Pasaulinė klausos diena, kurios tema „Kad girdėti visą gyvenimą, klausykitės saugiai“ bus sutelktas į klausos praradimo prevencijos per saugų klausymą svarbą ir priemones, kurių pagrindinės žinios bus pateiktos:

    Galima išvengti daugelio įprastų klausos praradimo priežasčių, įskaitant klausos praradimą, kurį sukelia stiprūs garsai. „Saugus klausymasis“ gali sumažinti klausos praradimo riziką, susijusią su pramoginiu garsu. PSO ragina vyriausybes, pramonės partnerius ir pilietinę visuomenę didinti informuotumą apie įrodymais pagrįstus standartus, skatinančius saugų klausymąsi, ir juos įgyvendinti.

Naudota informacija:

  1. https://www.aea-audio.org/portal/index.php/world-hearing-day
  2. https://www.who.int/campaigns/world-hearing-day/2022

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Dovilė Švabinskienė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *