Pasaulinė sveikatos apsaugos diena

2023 m. gruodžio 12 d. „Sveikata visiems: laikas veikti“

    Pasaulinė sveikatos apsaugos diena (UHC diena) minima kasmet gruodžio 12 d. Juo siekiama paminėti pažangą siekiant sveikatos visiems ir didinti informuotumą apie stiprių ir atsparių sveikatos sistemų poreikį siekiant visuotinės sveikatos apsaugos.

    Šių metų tema yra  „Sveikata visiems: laikas veikti“,  pabrėžiant būtinybę imtis neatidėliotinų ir apčiuopiamų žingsnių kuriant pasaulį, kurio norime. Ji ragina apmąstyti dešimtmečio pažangą, iššūkius ir galimybes tobulinant sveikatos apsaugą. Kampanija ragina mūsų lyderius įgyvendinti politiką, kuri užtikrintų lygias galimybes gauti būtiniausias sveikatos paslaugas be finansinių sunkumų.

   2023 m. rugsėjo 21 d. vykusiame Jungtinių Tautų aukšto lygio susitikime dėl visuotinės sveikatos apsaugos dar kartą patvirtinta, kad sveiki žmonės yra sveikos visuomenės ir ekonomikos pagrindas ir kad UHC yra svarbiausia siekiant visų tvaraus vystymosi tikslų.

Ir visgi:

  • Pusė pasaulio gyventojų neturi prieigos prie būtiniausių sveikatos paslaugų;
  • Apytiksliai 2 milijardai žmonių susiduria su finansiniais sunkumais dėl sveikatos priežiūros išlaidų iš savo kišenės, įskaitant 344 milijonus žmonių, gyvenančių labai skurde;
  • Pandemija vėl atitolino šalis savo kelyje į visuotinę sveikatos apsaugą. Tai taip pat parodė, kodėl sveikatos apsauga yra tokia svarbi.

2023 m. dienos kampanijos tikslai:

  • Įvertinti sveikatos apsaugos pažangą;
  • didinti informuotumą, siekiant geriau suprasti sveikatos apsaugos svarbą visuomenės ir ekonominei gerovei;
  • įgalinti visuomenę ir pilietines visuomenes aktyviai įtraukti politikos formuotojus vykdyti savo sveikatos apsaugos įsipareigojimus.

Naudota informacija:

  1. https://www.who.int/westernpacific/news-room/events/detail/2023/12/12/western-pacific-events/universal-health-coverage-day-2023
  2. https://universalhealthcoverageday.org/wp-content/uploads/2023/10/UHC-Day-2023_Theme-Graphic_ENGLISH-scaled.jpg
  3. https://universalhealthcoverageday.org/toolkit/