Paskaitos Panevėžio rajono savivaldybės bendruomenėsė

     Š.m. rugsėjo-lapkričio mėnesiais Panevėžio rajono bendruomenėse – Velžyje, Ėriškiuose, Bernatoniuose, Naujamiestyje, Krekenavoje, Uliūnuose ir Dembavoje lankėsi lektorė Vida Valantinaitė.  Buvo skaitomos paskaitos „Traumų ir nelaimingų apsitikimų prevencija. Pirmoji pagalba“, „Vaistų ir antibiotikų vartojimo problemos. Apsinuodijimai.“, „Pirmoji pagalba apsinuodijus alkoholiu“ ir „Užkrečiamųjų ligų profilaktika“.

1 pav. Paskaita Velžyje.

     Išgelbėti gyvybę gali kiekvienas. Tam reikia dviejų dalykų: įgūdžių, kuriuos įgyji praktinių mokymų metu, ir drąsos, kurią įgauni, kai išmoksi teikti pirmąją pagalbą. Laiku ir tinkamai suteikus pirmąją pagalbą, galima išgelbėti žmogui gyvybę. Deja, atlikti tyrimai rodo, kad tik nedaugelis žmonių žinotų ir mokėtų suteikti realią pagalbą.

2 pav. Paskaita Krekenavoje.

     Paskaitų metu lektorė susirinkusiems gyventojams pasakojo apie tai, kaip įvairiausiomis situacijomis suteikti pirmąją pagalbą. Naudodama manekeno modelį, lektorė rodė kaip tinkamai reikia asmenį gaivinti, kokius judesius atlikti užspringimo metu, kaip elgtis apsinuodijus, nusideginus, apalpus, gavus šilumos smūgį ar nušalus galūnes. Auditorijai buvo pasakojama, kokių veiksmų reikėtų imtis ištikus kaulų ar minkštųjų audinių traumoms, kaip imobilizuoti sužalotą sritį. Taip pat ko imtis apsinuodijus vaistas ar alkoholiu.  Svarbiausias tikslas, suteikiant pirmąją pagalbą, yra išsaugoti nukentėjusiojo ar ūmiai sirgusio žmogaus gyvybę, neleisti būklei blogėti ir apsaugoti nuo naujų sužeidimų bei pasirūpinti gijimu. Mokymų metu buvo naudojamos demonstracinės priemonės tokios kaip – Heimlicho liemenė, kūdikio manekenas, mokomasis defibriliatorius.

3 pav. Paskaita Uliūnuose.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Dovilė Švabinbskienė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *