Paskaitos „Streso reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui. Streso valdymas.“

    Š.m. spalio 9 dieną Krekenavoje ir Jotainiuose vyko paskaitos „Streso reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui. Streso valdymas.“ Paskaitas skaitė sveikos gyvensenos ugdymo specialistas Artiomas Šabajevas. Paskaitų metu dalyviai sužinojo apie streso sampratą ir jo įtaką širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimui, streso išvengimo ir įveikimo būdų, darbo ir poilsio režimo įtaką sveikatai bei atsipalaidavimo reikšmę širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto profilaktikai.

1 pav. Paskaita Krekenavoje.

2 pav. Paskaita Jotainiuose.

     Kaip teigė A. Šabajevas – „Vienas stipriausių streso valdymo įrankių – leisti įvykiams vykti, priimti tai, kas įvyko. Kai supranti, kad tu nesi nei geresnis, nei prastesnis už kitus (senyvo amžiaus žmonės tai geba suprasti pirmiau už jauną), – tu gali leisti būti. Prašau dalyvių priimti savo patirtį – su visais juodymais, kurie tik buvę. „Atleisti sau kaltes ir atleisti kaltes kaltininkams“. Ši, rodos religinio poskonio tiesa, staiga nušviečia kelią į pokyčius. „Pradėkite nuo pačių artimiausių“ – sakau aš. Ne sykį teko patirti, kai po tokios paskaitos, susitikus dar sykį su ta pačia grupe, žmonės sakydavo, kad ilgą laiką nutrūkę santykiai su sūnum ar seserim, vėl užsimezgė („sūnus paskambino, nors pusę metų nebendravome“). Kas atsitiko? Mintyse jo  mama leido jam būti tokiu, kuris neskambina ir tiesiog dėkojo jam, už tuos metus, kuriuos turėjo kartu. Leidimas būti kitam tokiu, koks jis yra – burtai, atveriantys sunkiausius vartus į sutarimą.“

     Tai buvo antrasis sveikatos stiprinimo programos, skirtos širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai, užsiėmimas. Visų užsiėmimų grafikai :

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Dovilė Švabinskienė