Pirma – siuntimas, o tada gydymo įstaigos pasirinkimas

Berčiūnų fakulteto, priklausančio Panevėžio rajono trečiojo amžiaus universitetui (TAU), klausytojai gana aktyviai dalyvavo susitikime su ligonių kasos atstovais. Į paskaitą susirinko visi, kurie tądien nesirgo, nebuvo išvykę ar nesibaimino peršalti ir sunegaluoti. Po susitikimo ligonių kasos specialistai išgirdo ne vieną padėką, taip pat sulaukė siūlymo apsvarstyti, ar nereikėtų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensuoti tik valstybinėse gydymo įstaigose teikiamų paslaugų, jei privačiose gydymo įstaigose dažnai pacientų galimai neteisėtai prašoma už ką nors primokėti.

O štai studentė Liucija Grabauskienė prisiminė, kaip lankėsi Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriuje prieš jai paskirtą akies lęšiuko keitimo operaciją.

  • Man tada taip aiškiai viską išaiškinote, kaip elgtis, jeigu bus siūlomas kitoks, brangesnis lęšiukas, pasakėte, kad jo nepirkčiau vaistinėje, o mokėčiau tik kainų skirtumą gydymo įstaigos kasoje. Nuvažiavau operuoti jau žinodama, kas ir kaip turi būti, ir viskas praėjo sklandžiai, – džiaugėsi senjorė.

Be to, kad Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Sigitos Paulauskienės ir Kontrolės skyriaus patarėjos Aldonos Stukienės pranešimai įvertinti kaip naudingi, informatyvūs ir labai įdomūs, TAU studentai įrodė, kad jų klausėsi itin atidžiai. Kai ligonių kasos atstovai patikrino, ką apie sveikatos priežiūrą, vaistus ar sveikatos draudimą žino arba iš paskaitos prisimena klausytojai, šie neretai į klausimus teisingai atsakė iš pirmo karto.

Vienos senjorės išsakyta situacija ir klausimas – labai svarbus, todėl atsakymą paaiškiname visiems.

  • Ar teisinga, kad gydytojas vizito pas jį metu pirma liepia susirasti pacientui gydymo įstaigą, į kurią norės vykti konsultuotis, o tada dar kartą liepia registruotis pas jį, kad parašytų siuntimą į konsultaciją?

Atsakymas. Šeimos gydytojas ar gydytojas specialistas, nusprendęs, kad dėl paciento sveikatos būklės, tyrimų, diagnozės nustatymo ar patikslinimo, gydymo taktikos jam reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju specialistu, pirmiausia išrašo siuntimą, nurodo pacientui bent 3 gydymo įstaigas, kuriose jis galėtų gauti PSDF lėšomis apmokamą konsultaciją. Tuomet pacientas sprendžia, į kurią įstaigą vykti. Šiuo metu visi siuntimai rašomi elektroniniu būdu, o gydytojų specialistų paslaugas galima rinktis visoje Lietuvoje. Tik svarbi viena sąlyga – gydymo įstaiga, į kurią pacientas kreipsis dėl konsultacijos, turi būti sudariusi sutartį su ligonių kasa dėl pacientui reikalingų paslaugų apmokėjimo. Sužinoti, ar įstaiga sudariusi sutartį su TLK, galima ligonių kasų interneto svetainės e. paslaugų skyrelyje „Sveikatos priežiūros įstaigos ir paslaugos visoje Lietuvoje“.

Dėkojame Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras ir Berčiūnų fakulteto dekanei Ievai Gedmantienei už surengtą susitikimą.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa

Ligonių kasos kviečia: