Pradinuko dienos režimas

     Rugsėjo 8 – 16 dienomis sveikatos priežiūros specialistė Danguolė su Ramygalos gimnazijos 1- 4 klasių mokiniais kalbėjosi apie mokinio dienos režimą, asmens higieną. Dienos režimas – tai racionalus darbo ir poilsio kaitaliojimas. Laikydamiesi dienos režimo, susikuriame sąlyginius refleksus, kurie padeda organizmui greičiau atsibusti, įsitraukti į darbą. Tinkamai suplanuotas dienos režimas gerina mokinio darbingumą, savijautą, saugo sveikatą.  Pagrindiniai mokinio dienos režimo elementai:

  • miegas,
  • maitinimasis,
  • aktyvus poilsis,
  • amžių atitinkanti veikla.

    Visos šios veiklos turi būti atliekamos nustatytu laiku ir trukti tam tikrą laiką. Įtempta protinė veikla, didelis mokymosi krūvis veikia nervų sistemą, o jei tuo pačiu metu trūksta laiko miegui, poilsiui gryname ore, mažėja fizinis aktyvumas, mokinio organizmas patiria didelį stresą. Jei tokia būklė tęsiasi ilgiau, gali atsirasti nervinio pobūdžio sutrikimų, kurie gali vėliau pereiti į klinikinius: sutrinka širdies, virškinimo ir kitų organizmo sistemų veikla.

    Užsiėmimų metu mokiniams priminta, kaip reikia planuoti savo darbo ir poilsio laiką, kad ilgiau išliktų darbingi, kiek laiko gali naudotis informacinėmis technologijomis, kiek  laiko praleisti gryname ore, kiek valandų miegoti. Mokiniai noriai pasakojo apie savo dienos režimą, laisvalaikį, svarstė apie jo naudą.

    Užsiėmimų metu išdalinti visuomenės sveikatos biuro dienoraštiniai lapai „Ryto – vakaro darbai“. Kad susiformuotų savarankiškumo įgūdžiai, mokiniai savaitę laiko turės žymėti rekomenduojamus ir atliktus darbus ryte ir vakare.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

 Danguolė Urbonienė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *