Prasidėjo darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje didinimo mokymai

Šių metų Vasario 22 dieną prasidėjo darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje didinimo mokymai “DOMINARI” įmonėje.

Šių mokymų tikslas – didinti darbdavių ir darbuotojų žinias apie psichikos sveikatą darbe ir stiprinti jų kompetenciją psichikos sveikatos srityje, pagrindinį dėmesį skiriant darbuotojų atsparumo psichikos sveikatos rizikos veiksniams didinimui ir psichosocialinės aplinkos darbovietėse gerinimui.

Mokymuose dalyvauja 16 įmonės darbuotojų. Veiklą organizuoja Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka (Veikla vykdoma vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro 2019 m. gegužės 17 d. įsakymu Nr. V-590 „Dėl psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams tvarkos aprašo patvirtinimo“). Dalyvavimas yra savanoriškas.

Užsiėmimus veda patyrusių psichologų-psichoterapeutų komanda.

Įskaitant streso valdymą darbe, psichikos ir elgesio sutrikimai, psichologinės krizės, žalingas alkoholio, azartinių lošimų, vaistų ar psichotropinių medžiagų vartojimas.

Taip pat, siekiama pagerinti psichosocialiniai profesinės rizikos veiksnius, tokius kaip: darbas viršvalandžiais arba naktimis, veikiant biologiniams, ergonominiams, fizikiniams ar fiziniams veiksniams, esant dideliam darbo krūviui arba darbuotojų tarpusavio santykiai ir (ar) santykiai su darbdaviu problemomis.

Mokymų temos:

  • Stresas darbe: požymiai, priežastys, žala ir jo įveika, prevencija, taikant mokslu ir praktika grįstas streso valdymo programas.
  • Profesinis perdegimas: požymiai, priežastys, žala ir jo įveika, prevencija.
  • Pasirinkta kita darbdaviui aktuali tematika.
  • Organizacinės priemonės įmonės ir asmens lygmeniu, socialinė parama darbe: rizikos atpažinimas, prevencija, intervencija.

Bendra mokymų trukmė:  40 valandų, iš kurių 8 gali būti vykdomos nuotoliu. Susitikimo laikas ne trumpiau nei 2 valandos. Didžiausias mokymų dalyvių skaičius – 20.