SAM kviečia atkreipti dėmesį į el. cigarečių žalą

Daugėjant mokyklinio amžiaus vaikų, kurie vartoja elektronines cigaretes, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) akcentuoja el. cigarečių žalą ir su jų vartojimu susijusias rizikas. Vienas iš veiksmingų būdų mažinti el. cigarečių ir tabako gaminių vartojimą tarp vaikų ir jaunimo – į problemų sprendimą įsitraukti ir patiems vaikams, ir paaugliams, jų šeimos nariams, bendruomenėms ir pagalbą teikiančioms institucijoms.

Moksliniame JAV Širdies asociacijos pareiškime (2022 m.) teigiama, jog moksliniai tyrimai rodo, kad el. cigarečių sudėtyje yra gausu įvairių termiškai neatsparių organinių dalelių, kurios kaitinant skyla į toksines medžiagas – stiprius kvėpavimo takų dirgiklius ir žinomus kancerogenus.

Nikotinas yra psichoaktyvioji medžiaga, sukelianti stiprią priklausomybę. PSO duomenimis, niekada nerūkę nepilnamečiai, vartojantys elektronines cigaretes su nikotinu, yra du kartus dažniau linkę vėlesniame gyvenime pradėti rūkyti tabako cigaretes.

Gyventojai kviečiami aplankyti interneto svetainę https://nerukysiu.lt/elektronines-cigaretes/, kurioje galima rasti patikimą ir naudingą informaciją, skirtą metantiems rūkyti.

Dūmas – ne draugas. Rinkis teisingai. – YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=yFsUjgc8Nv8

Dėl emocinės sveikatos klausimų galima kreiptis į savivaldybių visuomenės sveikatos biurus, kuriuose dirba psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo specialistai. Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugos yra teikiamos visose Lietuvos savivaldybėse.

Šaltiniai: Sveikatos apsaugos ministerija (SAM kviečia atkreipti dėmesį į el. cigarečių žalą | Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (lrv.lt))