Saugau savo akis

      Šiuolaikiniame technologijų pasaulyje kartais esame priversti daug žiūrėti į ekranus: poilsis prie telefono ar televizoriaus, elektroniniai laiškai į kompiuterį, elektroninės knygos planšetėse, mokyklinės užduotys, žaidimai ir t.t. Tikriausiai kiekvienas esame pajautę, kai per ilgai sėdime prie ekrano, sausų ir sudirgusių akių diskomfortą, galvos skausmą. Technologijos labai palengvina mūsų kasdienybę, mokymąsi, darbo reikalus ir pan. ir būtų tikrai sunku jų atsisakyti, tačiau galime palengvinti diskomfortą akims. Oftalmologė G. Bacevičienė pataria:  „Dirbant kompiuteriu reikėtų sėdėti prie jūsų ūgiui pritaikyto stalo, žiūrėti į monitorių iš 30–50 cm atstumo ir kas 30–40 min. daryti 5–10 min. pertraukas. Besinaudojantiesiems kompiuteriu svarbu nedirbti priešais langą, kuris yra neuždengtas užuolaidomis ar žaliuzėmis. Mat ekrano ryškumas ir apšviestas plotas už jo sukelia akims didelį diskomfortą. Žiūrint televizorių reikėtų sėdėti bent 2,5 m atstumu ir be pertraukos žiūrėti ne ilgiau kaip 1,5 val.“.

    Raguvos gimnazijoje kovo mėn. buvo paminėta akių diena. Ta proga pasikvietėme į mokyklą tiflopedagogę Audrą Petronaitytė. Kadangi specialistė dirba su silpnaregiais ir aklais vaikais, ji papasakojo savo darbo tikslą – kiek įmanoma išlavinti turimą regėjimą, kompensuoti regėjimo trūkumus lavinant kalbą, mąstymą, atmintį mokant orientuotis erdvėje. Trumpai papasakojo su kuo susiduria silpnaregiai, neregiai.

      Vaikai atliko įvairias užduotis. Prasto regėjimo, aklumo simuliacijos skatino pasitelkti į kitus pojūčius, kurie padėjo susigaudyti aplinkoje, pvz. klausa, neregio balta lazdelė.  Taip pat atliko akių mankštas, kurias galės pritaikyti savo kasdienybėje taip stiprindami akių raumenis. Susipažino su Brailio raštu, mokėsi juo parašyti savo vardą.

Informacija iš straipsnio https://www.delfi.lt/kaip-ekranu-eroje-issaugoti-sveikas-akis-

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Simona Šukė