Sportui – taip, narkotikams – ne!

    Kovo 19 d. Smilgių gimnazijoje organizuotas 6 -10 klasių mokinių susitikimas su projekto „Mattgfit.lt“ iniciatoriais. Motyvacinį seminarą „Sportui – taip, narkotikams – ne!” vedė Matas Gailevičius – asmeninis treneris, Palangos sporto klubo „Sporto Kopa“ vadovas, sportininkų fizinio rengimo profesionalas ir Erikas Cchovrebovas – daugkartinis Lietuvos čempionas ir prizininkas, Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis, ne kartą buvęs jaunimo ir nacionalinės rinktinės narys, Baltijos atviro brazilų džiu-džitsu varžybų čempionas.

   Beveik valandą trukęs seminaras prabėgo akimirksniu. Svečiai įtraukė mokinius į diskusiją apie sveikos mitybos įpročius, organizmui palankius ir žalingus maisto produktus, sporto naudą tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Įkvėpė ne tik išsikelti tikslus savo ateičiai, bet ir pateikė patarimų, kaip jų siekti ir nepasiduoti neigiamai įtakai. Pasakodami realias istorijas, savo ir aplinkinių patirtis, motyvavo mokinius gyvenime daryti sveikatai palankius sprendimus, sąmoningai suvokti narkotinių medžiagų, alkoholio vartojimo ilgalaikę žalą, priklausomybės daugialypiškumą. Lektoriai kalbėjo apie šių dienų blogį – narkotikus, jų daroma žalą, kokias netiesiogines pasekmes jaučia artimieji ir kad gyvenimo pasirinkimus darome mes patys, niekieno neverčiami. Taip pat dalinosi moksleivių mintimis, jog jiems nusibodo nesveikas maistas ir norisi gyvenime būti atsakingiems, žiūrėti į priekį ir daryti gerus sprendimus jau dabar. Labai džiaugiamės šiuo atgaliniu ryšiu ir tokios istorijos mus dar labiau motyvuoja, diskutavo vedantieji.

     Sportininkai teigė, kad visi mes kuriame ateitį ir norime, kad kiekvienas iš mūsų pajustų savo potencialą keisti ar formuoti savo ateitį taip, kaip jie nori. Kad tiek sporte, tiek gyvenime labai svarbi yra disciplina, nuoširdumas, tikslo siekimas. Būtina turėti hobius, motyvaciją kad galėtume užsibrėžti tikslus ir jų siekti. Tuščias laiko leidimas žmogų išbalansuoja, veda į depresiją. Sporte pasiekimų rezultatai patys savaime neįvyksta, reikia nemažai pastangų ir daug kovų, kad žmogus pasiruoštų čempionatui, taip pat ir gyvenime, reikia nuolat skatinti save, susimąstyti apie gyvenimo vertybes, kelti savo savivertę.

   Po seminaro moksleiviai neskubėjo palikti salės, jie įrodė, jog išgirsta informacija jiems aktuali. Mokiniai seminaro vedėjams uždavinėjo rūpimus klausimus, dalinosi savo mintimis, prašė patarimų, keitėsi kontaktais. Jei sporto, sveikos gyvensenos klausimai yra aktualūs, o gal nerandate, kas  motyvuotų –

sekite Instagrame:    / mattgfit   TikTok:    / mattgfit6     Matą ir Eriką.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Valentina Kaušakienė