Streso valdymo bei emocijų atpažinimo įgūdžių tobulinimas

     Kiekvienam žmogui nepaprastai naudinga geriau suprasti savo jausmus, kad galėtų lengviau susidoroti su šiuolaikinio gyvenimo iššūkiais. Jausmų poveikio mūsų protui ir kūnui supratimas padeda užkirsti kelią nerimui ir depresijai, be to, atveria patikrintą ir moksliniais tyrimais grįstą kelią sveikimo link.

     Grupei žmonių iš TAU Berčiūnų sveikos ir ekologiškos gyvensenos bei krašto pažinimo fakulteto balandžio 13 dieną vyko asmeninių streso valdymo, emocijų atpažinimo įgūdžių tobulinimo užsiėmimai psichologiniam atsparumui ugdyti. Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo specialistė M.Valančienė kvietė dalintis asmenine patirtimi, supažindino su emocijų ir streso valdymo metodais bei pristatė psichoanalitikės bei psichoterapeutės Hilary Jacobs Hendel knygą „Tai ne visada depresija”, kurioje autorė dalijasi itin naudingu metodu – Pokyčių trikampiu, padedančiu išsikapanoti iš pasimetimo būsenos ir pažinti bei valdyti savo jausmus. Pokyčių trikampis – tai proto žemėlapis, padedantis rasti kelią nuo sielvarto iki aiškumo ir ramybės būsenos.

   Taigi, nepamirškime, kad psichikos sveikata – emocinė ir dvasinė būsena, leidžianti žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, o dėl to verta stengtis.

Psichologinės gerovėsir psichikos sveikatos stiprinimo specialistė

Marytė Valančienė