Sveikatos mokykla Dembavos kaimo bendruomenėje

     Sveikatos mokykla vyko Dembavos bendruomenėje birželio 6-12 d. Sveikatos mokyklas vedė Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Lukrecija Augustaitytė.

    Pirmojo susitikimo metu lektorė išsiaiškino dalyvių tikslus, lūkesčius, norėjo sužinoti, ko kiekvienas jų tikisi iš sveikatos mokyklos. Vieni norėjo pagalinti žinias sveikos mitybos, fizinio aktyvumo klausimais, kiti – rasti sielos ramybę, jogos užsiėmimų metu. Visus dalyvius vienijo vienas bendras tikslas – pagerinti sveikatą ir pakeisti požiūrį į sveiką gyvenimo būdą. Pirmojo susitikimo metu visi dalyviai užpildė anketas, kuriose turėjo nurodyti kokių problemų turi, kokius vaistus vartoja, atsakyti apie tabako ir alkoholio naudojimą. Visiems dalyviams pieš ir po sveikatos mokyklą buvo pamatuotas kraujospūdis ir atlikta kūno analizė.

      Sveikatos mokyklų dienos prasidėdavo – 6 val. ryte. Dalyviai susirinkdavo ryte, vykdavo rytinė mankšta ir lėtas meditacinis bėgimas bei grūdinimosi procedūros. Po rytinių  užsiėmimų dalyviai išsiskirdavo: kas į darbus, kas į namus. Po pertraukos dalyviai ateidavo į antrą susitikimą, kuris vykdavo 12 val.  užsiėmimų metu dalyviai pietaudavo (visą savaitę bendruomenės nariai maitinosi vegetarišku maistu)  ir išklausydavo paskaitos ,,Teisinga, sveika mityba, ką ir kaip gerti ir valgyti“.  Paskutinis susitikimas vykdavo 17.30 val., kurio metu buvo vedami teoriniai ir praktiniai užsiėmimai ,,Gimnastika, fiziniai pratimai, atsipalaidavimo praktikos“. Savaitgalį sveikatos mokyklos nariai mėgavosi pirties malonumais, lektorė pasakojo apie pirties naudą, supažindino su taisyklėmis kaip naudoti pirtimi bei koks yra pirties poveikis žmogaus sveikatai. Taip pat buvo vykdomos rytinės mankštos, indėnų žygis. Sveikatos mokyklos uždarymas-sveikatos mokyklos apibendrinimas bei pažymėjimų įteikimas.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

 Dovilė Švabinskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *