Sveikatos valandėlė apie rankų švarą Krekenavos lopšelyje-darželyje „Sigutė“

     Mes gyvename mikroorganizmais knibždančiame pasaulyje – jų gausu ant mūsų odos ir rankų, ant mus supančių daiktų. Vieni mikroorganizmai yra naudingi, o kiti gali susargdinti. Ant mūsų rankų gali gyventi net visa mikrobų civilizacija. Saugus kiekis bakterijų ant žmogaus odos užtikrina normalią mikroflorą, imuninės sistemos ir virškinamojo trakto veikimą, tačiau jų perteklius gali sukelti ligas. Kadangi mūsų rankos yra labiausiai mikrobais užterštas organas – labai svarbi rankų higiena.

   Vasario mėnesį Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ „Pelėdžiukų“  ir „Drugelių“ grupėse vyko aktyvi sveikatos valandėlė „Kova su mikrobais“. Išklausę pasakojimo apie bakterijų  Fui ir Fe nuotykius, vaikai sužinojo, kad „blogos“ bakterijos ant žmogaus odos ar aplinkoje gali gyventi ir daugintis. Jos patenka liečiant įvairius paviršius, glostant gyvūnus ar valgant neplautus vaisius ir daržoves. Vaikams buvo išaiškinta, kad ant mūsų rankų gyvena tūkstančiai, milijonai mikrobų, kurie akimis yra nematomi. Aptarėme vieną svarbiausių būdų, kaip apsaugoti save nuo įvairių ligų –  tai rankų plovimas su muilu. Vaikai atliko praktinę užduotėlę – „gaudė“ mikrobus ir išsiaiškino kokiomis priemonėmis galima palaikyti rankų švarą. Taip pat atlikome eksperimentą „Mikrobai ant duonelės“. Vieną batono riekelę vaikai lietė neplautomis rankomis, o kitą nusiplovus rankas su muilu. Rezultatus stebėjome po septynių dienų. Vaikai aiškiai pamatė skirtumą tarp švarių ir nešvarių rankų. Visi nusprendėme, kad rankas plauti tikrai verta, nes muilas ir vanduo geriausia apsauga nuo „blogų“ bakterijų“.

     Veiklos metu vaikai įtvirtino žinias apie rankų higieną, mokėsi jas analizuoti, daryti išvadas, pažinti, atrasti ir suprasti supantį pasaulį, stiprino pažinimo įgūdžius.

Visuomenės sveikatos specialistė Aušra Džiugelytė