Sveiki dantys – gera sveikata

     Dantų ėduonis vis dar viena labiausiai pasaulyje paplitusių ligų, kuria serga daugiau nei 90 proc. visų pasaulio žmonių. Paauglystė yra labai svarbus žmogaus gyvenimo etapas. 12 metų vaikai – paaugliai jau turi visus nuolatinius dantis, kuriuos savarankiškai prižiūrėti ir valyti jau turėjo išmokti nuo 6 – 7 metų. Deja, bet didžioji dalis paauglių vis tik nesugeba tinkamai prižiūrėti savo dantų. Paaugliai dažniau linkę vartoti daug angliavandenių turinčius užkandžius ir saldžius gazuotus gėrimus, kurie prisideda prie didesnio dantų apnašų susidarymo. Dažnu atveju motyvacija valyti dantis yra menka, taip pat paaugliams trūksta žinių apie taisyklingą burnos priežiūrą, tad palaikyti gerą dantų būklę paaugliams yra sudėtingas iššūkis.

    Š. m. Vasario 21 d. Smilgių sveikatos specialistė su fizinio ugdymo mokytoja šeštokams vedė integruotą užsiėmimą, kuriame moksleiviai sužinojo ne tik kaip išvengti ėduonies, taisyklingai prižiūrėti dantis, bet ir dalyvavo aktyvioje fizinėje veikloje.

    Užsiėmimo metu, kalbant apie dantų priežiūrą, buvo pakviesti 3 moksleiviai: vienas iš jų buvo tas, kuris ryte pamiršo išsivalyti dantis, antras – kuris valė ryte dantis ir trečias moksleivis, kuris turėjo galimybę užsiėmimo metu išsivalyti savo dantis. Visų trijų moksleivių dantų švara buvo tikrinama „Curaden“ apnašų aplikacija, tad visi kiti moksleiviai galėjo pamatyti kaip atrodo apnašos ant nevalytų dantų.

   Užsiėmimo pabaigoje šeštokai atliko fizinius pratimus klasėje. Jų sporto inventoriumi tapo mokyklinė kėdė. Užsiėmimo metu mokiniai stiprino rankų, kojų ir nugaros raumenis. Džiaugėmės visi kartu, kad moksleiviai tobulina ne tik teorines žinias, bet ir stiprėja fiziškai. Už aktyvų dalyvavimą, moksleiviai gavo visuomenės sveikatos biuro dovanėlių.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Valentina Kaušakienė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *