„Tėvų galimybės psichoaktyviųjų medžiagų prevencijoje“

Nuotolinėje paskaitoje apie tėvų galimybės įsitraukti į psichoaktyviųjų medžiagų prevencijos programą atnešė nemažai įžvalgų.

NTAD (Narkotikų, tabako ir alkoholio Departamentas) ir Visuomenės sveikatos specialistai iš visos Lietuvos dalinosi žiniomis bei patirtimi, apie tai, kaip tinkamiausia kalbėtis su globėjais, ar įtraukti juos į domėjimąsi vaikų tabako ar narkotikų vartojimą.

Tėvams gali būti aktualu ir įdomu: Ką veikia vaikai? – „Ką veikia vaikai?“ – tai organizacijos „Mentor Lietuva“ sukurta mokymosi programa internete, kurios tikslas – padėti tėvams apsaugoti jaunus žmones nuo piktnaudžiavimo kvaišalais ir skatinti juos gyventi sveikai. Programą sudaro pamokos įvairiomis temomis, kurios yra nuolat papildomos. (kaveikiavaikai.lt)

Dažnas suaugusysis, net nenutuokia apie vaiko rūkymą, ypač elektorinių cigarečių. Kolegų patirtis rodo, kad tėvai netgi nepastebi esant el. cigaretei, tarp rašyklių ir flomasterių vaiko kambaryje.

Gaila, kad globėjai neretai vengia dalyvauti jiems skirtuose mokymuose ar trumpuose susitikimuose, kuriuose kalbama apie el. cigarečių rūkymo stabdymą bei tikrus pavojus vaiko sveikatai, ar narkotikų vartojimo atpažinimą.

Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo Ankstyvosios Intervencijos programą asmenims nuo 12–21m.

Ankstyvosios intervencijos (AI) programa – pagalbos priemonė jaunam žmogui. Šios programos tikslas – motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, žala bei pasekmėmis. Jaunuoliams yra suteikiama galimybė būti išklausytiems, suprastiems, diskutuoti bendraamžių rate, suaugusiajam moderuojant šią veiklą.

Papildoma informacija dėl AI programos:
Programos koordinatorė Toma Pulokaitė
El.p. [email protected] ;
Tel. 8 45 433078; 8 04 43 835.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Toma Pulokaitė