Traumos ir pirmoji pagalba

     Vasario 22d. Naujamiesčio lopšelyje darželyje „Bitutė“ „Ežiukų“ grupės vaikams buvo pravesti aktyvaus mokymo būdai „Traumos ir pirmoji pagalba“. Pamokėlės metu aptarėme dėl ko įvyksta traumos ir kaip jų išvengti. Užsiėmimo metu mokėmės kaip stabdyti kraujavimą, kaip sumažinti skausmą šalčiu, bintavomės tariamas žaizdas.

     Taip pat specialistė papasakojo kaip suteikti pagalbą nelaimės atveju, kai žmogus nekvėpuoja ir neturi pulso. Pirmiausia gaivinimo manekeno pagalba darželinukams buvo parodyta kaip patikrinti ar nukentėjusysis turi sąmonę ir ar yra kvėpavimas bei pulsas. Nesant gyvybės požymių kviečiama greitoji pagalba telefono numeriu 112 ir pradedamas gaivinimas. Pirmiausiai atlaisvinami kvėpavimo takai atlošiant galvą. Tada daromi 30 krūtinės paspaudimai ir 2 įpūtimai. Paspaudimus ir įpūtimus kartoti tol, kol atvyks GMP, arba nukentėjusysis atsigaus.

    Vaikai dažnai bėgioja, kalba ir žaidžia valgydami, todėl neretai užspringsta. Specialistė Heimlicho liemenės pagalba vaikams parodė kaip padėti užspringusiajam. Jeigu nukentėjusysis gali kalbėti ir kosėti, nieko nereikia daryti, tik skatinti jį kosėti. Jei užspringęs žmogus prarado sąmonę, kviesti greitąją medicinos pagalbą ir pradėti gaivinti (atlikti 30 krūtinės paspaudimų ir 2 įpūtimus).

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Jūratė Čerškienė