Užsiėmimai Pažagienių mokykloje-darželyje

        Š.m. kovo 25 d. vyko paskaitos ir praktiniai  užsiėmimai ,,Augus tiesus, sveikas ir gražus”, bei ,,Žaidžiame ir augame tvirti”, kuriuos vedė kineziterapeutė Justina Barzevičienė. Paskaitos buvo skirtos Pažagienių mokyklos-darželio 1-2 kl. mokiniams ir priešmokyklinei grupei. 1-2 klasės mokiniai buvo supažindinti, kaip atpažinti blogą laikyseną, kaip išsirinkti tinkamą kuprinę, bei atlikto mankštą, kuri gerina laikyseną.

1 pav. Paskaita ir praktinis užsiėmimas ,,Augu tiesus, sveikas ir gražus”.

     Remiantis Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) rekomendacijomis, optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10-15 proc. mokinio kūno masės. O geriausia, kad sudarytų iki 10 proc. kūno svorio. Mokyklinė kuprinė turėtų būti su dviem plačiais reguliuojamo ilgio paminkštintais diržais – reguliuojami diržai leis parinkti tinkamą kuprinės padėtį ir speciali kuprinės nugarėlė, dėl kurios kur kas tolygiau paskirstomas stuburui tenkantis krūvis. Kuprinę reikia užsidėti ant abiejų pečių ir svarbiausiai nepamiršti saugumo, todėl mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai Viena iš priežasčių, kodėl vaikai kenčia dėl nugaros problemų, – pernelyg sunkios kuprinės.

2 pav. Paskaita ir praktinis užsiėmimas ,,Žaidžiame ir augame tvirti”

        Žaidimai padeda susikaupti, lavinti reakciją, koordinaciją ir pusiausvyrą. Užsiėmimų metu priešmokyklinės grupės vaikai susipažino, kaip žaidimų pagalba galime ,,įjungti” net silpniausius raumenis, atliko mankštą ratu su įvairiais žaidimų elementais.

3 pav. Paskaita ir praktinis užsiėmimas ,,Žaidžiame ir augame tvirti”.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Aušra Rešimavičienė