Vasario 11- ąją – Europos skubios pagalbos telefono numerio 112 diena

     Vasario 11-ąją minima Europos skubios pagalbos numerio 112 diena. Šią dieną įvedė Europos Sąjunga, siekdama sukurti bendrą visos Europos numerį 112 bei skatindama tikslingai ir tinkamai jį naudoti. Šia proga įvairiose Europos šalyse vyksta renginiai, kurių metu primenama visuomenei apie telefono numerį 112 ir galimybę juo išsikviesti skubią pagalbą: policininkus, ugniagesius gelbėtojus ir greitosios medicinos pagalbos specialistus. Dėl didėjančio telefono numerio 112 viešumo ir viešinimo Europos skubios pagalbos telefono numeris tampa ne tik pagalbos ir paramos, bet ir visos Europos Sąjungos simboliu.

     Buvo pasirinkta vasario 11–oji, nes būtent tą dieną ir nurodo telefono numeris (11-2.). Kaip rodo apklausų duomenys, 95 procentai Lietuvos gyventojų žino numerį 112. Deja, ne visi skambinantieji susipažinę su numerio paskirtimi. Nepagrįstų lūkesčių turintys žmonės tikisi, kad numeriu 112 galima išsikviesti avarinę tarnybą, pranešti apie neveikiantį šviesoforą, kamščius gatvėse ar nenuvalytus kelius ir panašiai. Siekiant, kad numerio paskirtis taptų aiškesnė, 2019 metais buvo pakeistas jo pavadinimas – nuo praėjusių metų liepos mėnesio jis vadinamas skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

     Minint Europos skubios pagalbos numerio 112 dieną, Bendrasis pagalbos centras primena, kad 112 yra skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeris, kuris veikia ne tik visoje Europos Sąjungoje, bet ir daugelyje kitų Europos valstybių: Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje, Serbijoje, Makedonijoje, Moldovoje, Ukrainoje ir kitose. Daugiau nei 500 milijonų žmonių Europoje vienu standartiniu telefono numeriu gali išsikviesti skubią pagalbą, kurią teikia policijos, ugniagesių gelbėtojų ir greitosios medicinos pagalbos tarnybos.

 

Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė

Inga Mackelienė

 

Naudota informacija:

https://lt.wikipedia.org/wiki/Europos_skubios_pagalbos_telefono_numerio_112_diena

https://day.lt/sventes/straipsniai/pagalbos_telefono_112_diena

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *