Naujamiesčio lopšelis-darželis „Bitutė“ dalyvavo ypač aktualiuose mokymuose , kurių tinklas – gerinti švietimo įstaigų darbuotojų žinias dirbant su vaikais ar paaugliais, kad būtų galima suteikti profesionalią pagalbą reaguojant į konfliktines situacijas, agresijos ar pasireiškiančio hiperaktyvumo atvejus, bei analizuojant įstaigai aktualias problemas.
Pirmųjų konsultacijų metu pristatomi tolimesnių susitikimų planai bei aktualios įstaigai temos , įskaitant problemų analizę, stresą, nerimą ir pasirengimą pokyčiams. Po kiekvienos konsultacijos komanda parengia teorines ar praktines rekomendacijas skirtas padėti išspręsti aptartas problemas. Psichologės ir socialinės pedagogės Galinos ir Kęstučio pateiktas rekomendacijas grupė pritaiko praktikoje bei analizuoja jų taikymo patirtį kitų užsiėmimų metu.
Mokymus darbuotojams organizuoja savivaldybės teritorijoje veikiantis visuomenės sveikatos biuras.
Mokymų tikslas – didinti mokyklų darbuotojų žinias apie vaikų ir paauglių psichikos sveikatą ir stiprinti jų gebėjimus praktiškai pritaikyti žinias ir nuostatas apie psichikos sveikatą, reikalingas spręsti sudėtingas kompleksines situacijas, kylančias dirbant su vaikais ar paaugliais.
Mokyklų darbuotojų gerai psichikos sveikatai svarbūs šie veiksniai:
- socialinė bei psichologinė parama;
- socialinis įtrauktis;
- prasmės matymas darbe;
- galimybė pačiam spręsti tinkamų veiksmų priėmimą;
- sveikatos rizikos veiksnių atpažinimas;
- galimybė organizuoti darbą sau tinkamu tempu ir išvengti perdegimo.
Dėl mokymų organizavimo savo įstaigoje kreipkitės į programos koordinatorę Tomą Pulokaitę: Tel. (8 45) 43 30 93; [email protected].
Biuras rekomenduoja, nepamiršti rūpintis savo psichine sveikata, nes reikia pripažinti, kad psichinė sveikata – esminę gerovės sudedamoji dalis.
„Emocinės audros viduryje lėtas kvėpavimas yra tarsi inkaras: jis nepanaikins audros, bet išlaikys stabilumą, kol ji praeis. – Rusas Harrisas
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Toma Pulokaitė