Ikimokyklinis amžius yra svarbus ir ypatingas vaiko gyvenime. Pirmieji penkeri vaiko gyvenimo metai yra labai svarbūs smegenų vystymuisi. Šiame amžiuje vyksta intensyvus biologinis vaiko smegenų brendimas, sąlygojantis vaiko prigimtinių galių sklaidą, fizinę, kognityvinę, emocinę, socialinę jo raidą bei lemiantis vaiko mokymosi mokykloje ir tolesnio gyvenimo sėkmę. Šiame amžiaus tarpsnyje vaikai mokosi bendrauti, yra smalsūs, žingeidūs. Fizinis aktyvumas, judėjimas yra vienas svarbiausių prigimtinių vaiko poreikių, todėl būtina skatinti tiek spontanišką, tiek pedagogo tikslingai inicijuojamą veiklą. Fizinis aktyvumas skatina tokių fizinių ypatybių kaip greičio, vikrumo, koordinacijos, pusiausvyros, ištvermės lavinamą. Taip pat užtikrina stambiosios motorikos (ėjimo, bėgimo, šokinėjimo, lipimo aukštyn, žemyn, pusiausvyros išlaikymo judesio metu) ugdymą. Smegenų sritys, kontroliuojančios rankų ir akių koordinaciją, dėmesio sutelkimą ir koncentraciją, ikimokykliniame amžiuje vystosi ypač sparčiai. Fizinė veikla tiesiogiai veikia smegenų veiklą. Fizinis aktyvumas turi įtakos vaiko mokymuisi, jo atminčiai, problemų sprendimui ir susikaupimui.
Fizinio aktyvumo nauda – stiprinami kaulai ir raumenys, gerinamas sąnarių lankstumas, stiprinamas imunitetas, reguliuojamas svoris, didinamas kūno lankstumas ir ištvermingumas, lavinami (tobulinami) motoriniai judesiai ir gerinama emocinė savijauta. Tad, norint užtikrini tinkamą fizinį aktyvumą ikimokykliniame amžiuje vaikams būtina žaisti įvairius aktyvius žaidimus, kuriuose dominuoja pagrindiniai judesiai (ėjimas, bėgimas, šuoliai, mėtymai ir t.t.), nereiktų pernelyg daug dėmesio skirti mokytis naudotis technika.
Balandžio 14 dieną Paliūniškio pagrindinės mokyklos ir Tiltagalių skyriaus ikimokyklinio amžiaus vaikai sportavo ir žaidė su trenere Aušra Pulmickiene. Užsiėmimo metu buvo daug dėmesnio skiriama judriesiems žaidimams bei gerai vaikų laikysenai.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Irena Kuklierytė