Maisto pasirinkimo piramidė

 

    Maisto pasirinkimo piramidė – spalvota ir pilna įvairiausių gėrybių, tik įdomu kodėl skirtinguose aukštuose tam tikri produktai?

  Sveikos mitybos pagrindą arba pirmąjį aukštą sudaro produktai, kurių rekomenduojama suvalgyti daugiausiai. Kruopos, duona, makaronai, bulvės bei daržovės ir vaisiai. Tai maisto produktai, kurie turi daug skaidulinių medžiagų, angliavandenių, mineralų, vitaminų. Antrame aukšte  – pienas ir jo produktai, mėsa, žuvis, kiaušiniai, riešutai, aliejus. Juos patariama valgyti rečiau ir saikingai. Ir trečias aukštas pats skaniausias, deja, ir pats mažiausias. Vadinasi šių maisto produktų vartojimas turi būti labai saikingas. Jį sudaro tai cukrūs, saldainiai ir kiti saldumynai, sviestas, druska, saldinti gėrimai, riebalai.

 

    Trakiškio darželio vaikai „Boružiukai“ turėjo užduotį sudėti konkrečius maisto produktus į jiems skirtus aukštus pagal mitybos piramidę. Išsitraukę produktus, visi kartu aptarėme ar jį sveika valgyti ar nelabai. Kadangi darželio valgykloje kaba didelis plakatas „Maisto pasirinkimo piramidė“, todėl vaikai puikiai susitvarkė su šia užduotimi.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Simona Šukė