Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendina bendrai finansuojamą 2021–2027 metų ES fondų investicijų programos lėšomis projektą „Prevencinių priemonių, stiprinančių visuomenės sveikatą bei psichologinę gerovę ir atsparumą, skatinimas Panevėžio rajone“, projekto Nr. 25-509-P-0001.

Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendina bendrai finansuojamą 2021–2027 metų ES fondų investicijų programos lėšomis projektą „Prevencinių priemonių, stiprinančių visuomenės sveikatą bei psichologinę gerovę ir atsparumą, skatinimas Panevėžio rajone“, projekto Nr. 25-509-P-0001.

Projekto tikslas: Įgyvendinti visuomenės sveikatos išsaugojimo ir jos stiprinimo skatinančias priemones ir taip sumažinti fizinės ir psichikos sveikatos rizikos veiksnių (alkoholio vartojimas, rūkymas, nesveikas gyvenimo būdas, psichologinės problemos) paplitimo apimtį.

Mokymai bus organizuojami Panevėžio rajono  švietimo įstaigose. Mokymai susideda iš kompleksinių mokymų mokytojams, psichologams, visuomenės sveikatos specialistams, mokyklų socialiniams darbuotojams, tėvams  ir mokiniams.

Sausio 6 dieną Smilgių ir Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijose prasidėjo mokymai mokiniams. Užsiėmimus sausio 6, 10 ir 13 dienomis, vedė licencijuota neuroedukatorė, genetikė, pedagogė Kristina Bobrevičiūtė.

Dirbtuvių tikslas – naudojant įvairius neuroedukacinius metodus ir meninės raiškos įrankius, stiprinti vaikų psichoemocinę sveikatą, savimonę ir savitvardą bei ugdyti pozityvaus mąstymo ir elgsenos įgūdžius.

Vaikų užsiėmimų programos temos:

1.“Nepatogios emocijos – mano vidinis kompasas” (Savimonės kompetencijos stiprinimas). Aptars pagrindinius emocinius poreikius, lemiančius žmogaus emocinę savijautą ir gerbūvį. Praktikos, skirtos emocinio sąmoningumo stiprinimui.

2.“Aš ir mano ribos” (Savitvardos kompetencijos ugdymas). Praktikos, skirtos ugdyti gebėjimą išlikti savimi skirtingose socialinėse situacijose, gebėjimą efektyviai įveikti stresą, gebėjimą optimaliai atvirai reikšti savo mintis ir jausmus.

3.“Aš – ateities herojus” (Savivertės stiprinimas). Praktikos, skirtos asmeninės lyderystės ugdymui. Užsiėmimo metu stiprinsime gebėjimus analizuoti ir suvokti savo jausmus, emocijas, intuiciją, nuostatas, vertybes bei gebėjimą besąlygiškai priimti ir vertinti kitų asmenybes.

 

 

 

Sausio 30,31 ir vasario 4 dieną gimnazijose lankėsi edukologė, motyvatorė,  dainininkė, mokytoja, aktyvi visuomenininkė, keliauninkė Gintarė Razulevičiūtė. Jos užsiėmimų tema – “Patyčių ir smurto prevencija”. Potemės: pozityvaus bendradarbiavimo principai; savivertė ir gebėjimas pasakyti “NE”; žodinės bei fizinės smurto sąvokos. smurto ratas.

Vasario 2, 25 ir kovo 12 dienomis mokinius lankė aktorius Tomas Pukys. Aktorius teigė, kad mūsų greitame pasaulyje vis dažniau skubame ir prarandame kontaktą ne tik su kitais, bet tuo pačiu savimi, bandome būti gražesni, protingesni, gudresni. Po tokių bėgimų mus gali apimti socialinis išsekimas, baimė būti savimi ar su savimi.  Kaip save pristatyti? Kaip nebijoti būti ne tobulu savimi? Visa tai ir ne tik bandau perteikti per vaidybos pratimus išbandytus per 6 metus praktikos su aktoriais ir ne tik.  Tikslas mokytis kalbėti apie jausmus, juos reikšti esant žmonių būryje, nebijoti savęs, neteisti kito ir savęs.  Viskas vyksta žaidimo forma, po kiekvieno pratimo reflekcija po kurios dalinuosi savo paties patirtimi.

Programą užbaigė Artiomas Šabajevas ir Goda Goda Maksimyčevaitė. A. Šabajebas pas kaitas skaitė kovo 25 ir 26 dienomis, o G. Maksimyčevaitė kovo 27 dieną. Lektorių užsiėmimų tema: „Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija”. Užsiėmimo metu pristatomos žalingų įpročių rūšis, poveikis fizinei ir psichinei sveikatai. Didelis dėmesys buvo skiriamas įpročių susiformavimą lemiančioms sąlygoms: vidinėms (patiriami  išgyvenimai) ir išorinėms(aplinkos įtaka ir pavyzdys). Taip pat mokiniai turėjo ir sveiką gyvenimo būdą skatinantis užsiėmimą, kurio metu pristatomos sveikatai palankios elgsenos sudedamosios dalys (miegas, emocijų higiena, mityba ir fizinis aktyvumas) ir teikiami privalumai asmens gerovei. Ir paskutinis užsiėmimas buvo – „atsparumo stresui didinimo praktika“. Užsiėmimas didina moksleivių suvokimą apie atsparumo stresui ir polinkio turtėti žalingus įpročius ryšį. Moksleiviams padedama įvertinti, koks jų yra dabartinis atsparumas stresui, kas tai lemia, ir kaip galima jį stiprinti (stiprinant ryšį su aplinka, didinant pasitikėjimą savimi).

Mokymai vyko ne tik mokiniams. Bet ir mokytojams, psichologams, visuomenės sveikatos specialistams, mokyklų socialiniams darbuotojams, tėvams. Pirmieji mokymai vyko vasario 17,18,19 dienomis. Šiuos mokymus vedė Artiomas Šabajevas ir Goda Goda Maksimyčevaitė. Užsiėmimų tema „Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija”. Paskutiniai mokymai vyks balandžio 22 dieną Smligių ir Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijose. Mokymus ves 4 skirtingi lektoriai – Kristina Bobrevičiūtė, Gintarė Razulevičiūtė, Tomas Pukys ir Artiomas Šabajevas, pasikeisdami kas 2 akademines valandas.