Pasaulinė kontracepcijos diena

    Pasaulinė kontracepcijos diena yra pasaulinė sąmoningumo diena, kasmet rugsėjo 26-ąją minima jau penkiolika metų. Žodis kontracepcija buvo pasiūlytas sujungiant žodžius “contra” (prieš) ir “koncepcija” (apvaisinimo procesas įsčiose). Šios dienos misija – didinti informuotumą apie visas turimas kontracepcijos priemones ir sudaryti sąlygas jauniems žmonėms priimti pagrįstus sprendimus dėl savo seksualinės ir reprodukcinės sveikatos.

     Kokia yra Pasaulinės kontracepcijos dienos žinia?

   Šiais, 2023 m., Pasaulinės kontracepcijos dienos 2023 m. tema yra „ Pasirinkimų galia “, pabrėžiamas esminis kontracepcijos būdų vaidmuo, leidžiantis žmonėms kontroliuoti savo reprodukcinę sveikatą.

    Galimybė naudotis įvairiais kontracepcijos metodais užtikrina, kad žmonės galėtų pasirinkti, kas jiems labiausiai tinka, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip gyvenimo būdas, sveikata ir ateities planai. Kontracepcijos metodai svyruoja nuo hormoninių galimybių, pvz., kontraceptinių tablečių, pleistrų ir injekcijų, iki barjerinių metodų, tokių kaip prezervatyvai ir ilgai veikiančių grįžtamųjų kontraceptikų (LARC), tokių kaip intrauteriniai prietaisai (IUD) ir implantai. Kiekvienas metodas turi savo privalumų ir galimų rizikų, tačiau žmonės gali pasirinkti  tai, kas atitinka jų pageidavimus ir poreikius.

Naudota informacija:

  1. https://internationalmidwives.org/icm-news/world-contraception-day-2023.html
  2. https://www.pacehospital.com/world-contraception-day
  3. https://www.awarenessdays.com/awareness-days-calendar/world-contraception-day-2023/
  4. https://www.biomedcentral.com/p/world-contraception-day-2023