Tarptautinė imunologijos diena

     Balandžio 29-oji yra #Imunologijos diena. 2023 m. tema yra „ Imunologija kalba apie visuomenės sveikatą “. IUIS ir EFIS kviečia visas tarptautines draugijas prisijungti prie pastangų didinti pasaulinį supratimą apie imunologijos svarbą ir parodyti, kaip mūsų supratimas apie žmogaus imunologiją gali pagerinti visuomenės sveikatą.

     EFIS išvertė japonišką tekstą į anglų kalbą ir 2009 m. išleido leidinį „ Your Amazing Immune System – How it Protects Your Body“ . Nuo tada knyga buvo išversta į 20 kitų kalbų,  lietuvišką versiją rasite čia : https://www.efis.org/cms/upload/bilder/public_outreach/YAIS/Lietuvis.pdf

     Imunologija – mokslas apie organizmo apsaugines sistemas. Mityba užima pagrindinę vietą imuninių ląstelių vystymesi, palaikyme ir optimaliame funkcionavime ir bet koks trūkumas, dažnai yra sutrikusio imuniteto priežastis. Svarbiausia, kad mityba būtų įvairi, subalansuota ir pilnavertė – tokia, iš kurios organizmas gali natūraliai pasipildyti vitaminų atsargas ir sustiprinti imunitetą.

      Mankšta ir fizinis aktyvumas – viena svarbiausių stipraus imuniteto sąlygų. Žmonės, kurie per dieną skiria bent 10-15 min. mankštai, turi ne tik daugiau energijos, yra žvalesni ir pozityviau žvelgia į gyvenimą, bet ir rečiau serga peršalimo ligomis.

    Tyrimai liudija, jog miego sutrikimai neigiamai veikia baltuosius kraujo kūnelius žmogaus organizme ir jo sugebėjimus kovoti su infekcijomis. Imunitetas yra pažeidžiamas jau tuomet, kai kelias naktis iš eilės yra miegama po 4 valandas ar mažiau. Nors ilgesnės nei įprasta miego valandos mūsų imuniteto gali ir nesustiprinti, tačiau per trumpas ar nekokybiškas miegas jį tikrai susilpnins

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Dovilė Švabinskienė

Naudota informacija:

  1. https://iuis.org/activities/2023-day-of-immunology/
  2. https://www.efis.org/cms/upload/bilder/public_outreach/YAIS/Lietuvis.pdf
  3. https://www.efis.org/public-outreach/day-of-immunology/day-of-immunology599.html
  4. https://www.jspc.lt/balandzio-29-diena-pasaulyje-minima-tarptautine-imunologijos-diena/