Vasario 9-oji Tarptautinė odontologų diena

Šv. Apolonija laikoma odontologų globėja, todėl per jos varduves, vasario 9 d., švenčiama Tarptautinė odontologų diena. Šv. Apolonija gyveno III a. Aleksandrijoje (Egipte). Dėl tikėjimo Kristumi buvo nukankinta, išraunant visus dantis. Mirė sudeginta ant laužo. Iš pradžių liaudyje ji buvo laikoma dantų skausmą kenčiančiųjų globėja, o XVIII a. garsaus prancūzų chirurgo-odontologo P. Fušaro iniciatyva pradėta laikyti odontologų globėja. P. Fušaras siekė, kad sugedę pacientų dantys būtų ne šalinami (tai buvo įprasta tais laikais), bet gydomi ir atkuriami.

Kad ir kaip keista, tą pačią dieną – vasario 9 yra minima ir Pasaulinė dantų skausmo diena, kurios tikslas yra priminti apie burnos sveikatos svarbą. Ši diena skirta ne tik pripažinti diskomfortą ir skausmą, susijusį su dantų skausmais, bet ir pabrėžiama profilaktinės priežiūros bei geros burnos higienos praktikos palaikymas. Šiame tinklaraščio įraše tyrinėsime Pasaulinės dantų skausmo dienos ištakas, gilinsimės į dantų skausmo priežastis, aptarsime prevencines priemones ir akcentuosime reguliarių dantų tikrinimų svarbą bendrai savijautai.

Gera dantų sveikata yra ne tik dantų skausmo prevencija; tai taip pat labai svarbu bendrai jūsų gerovei. Prasta dantų sveikata gali sukelti sunkesnių sveikatos problemų, įskaitant dantenų ligas, širdies ligas ir diabetą. Reguliari dantų priežiūra yra investicija į jūsų sveikatą ir gyvenimo kokybę.

Naudota informacija:

  1. https://day.lt/sventes/straipsniai/tarptautine_odontologu_diena
  2. https://continentalhospitals.com/blog/world-toothache-day-2024/
  3. https://www.awarenessdays.com/awareness-days-calendar/toothache-day-2024

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Dovilė Švabinskienė