Rūpintis fizine sveikata mūsų visuomenėje įprasta. Žinome, kad turime sveikai maitintis, daug judėti, vengti streso. Būtina skatinti vaikų rūpinimąsi ne vien fizine gerove, bet ir psichine sveikata. Psichikos sveikata – tai emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte. Psichinė sveikata priklauso ir nuo fizinės sveikatos – sportuojantis, sveikai besimaitinantis, gerai išsimiegantis žmogus yra energingas ir optimistiškai nusiteikęs. Deja, Lietuvoje tarp Europos šalių vis dar didelis savižudybių skaičius, daugybė žmonių kenčia ir nuo priklausomybių alkoholiui ir kitoms psichiką veikiančioms medžiagoms. Nemokame tinkamai atsipalaiduoti ir įvertinti savo būsenos.
Spalio 9 dieną, Upytės ir Paliūniškio pagrindinėse mokyklose, paskaitas 8 – 9 klasių mokiniams skaitė lektorius – edukatorius, MB Jotvingiai, Martynas Asakavičius. Paskaita buvo skirta spalio 10 dienai – Pasaulinei psichinės sveikatos dienai. Profesionalus edukatorius įvairiomis raiškos priemonėmis sugebėjo pritraukti dėmesį ir viską išdėstyti paaugliui suprantama kalba. Užsiėmimo metu nagrinėjami vyrų ir moterų skirtumai ir panašumai analizuojant fizinę, socialinę, emocinę ir protinę sritį. Akcentuojant pagarbą žmogaus žmogui ir jo unikalumui.
Edukacijos uždaviniai: lavinti kūrybiškumą; ugdyti kritinį mąstymą; mokyti reikšti savo nuomonę ir iš kitos pusės mokėti suprasti savo psichologinę būseną ir ją valdyti; akcentuoti pagarbaus santykio svarbą, ugdyti pagarbą savo ir kito asmens atžvilgiu. Edukacijos nauda mokiniams: žmogaus vertės suvokimas, patyčių prevencija, savęs ir priešingos lyties pažinimas.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Kuklierytė