Viskas apie kuprines ir jų turinį

Upytės pagrindinėje mokykloje lapkričio 4 dieną 3 klasių mokiniai kartu su visuomenės sveikatos specialiste svėrė savo mokyklines kuprines. Mokyklinė kuprinė svarbus kiekvieno mokinio atributas, tačiau dažnai joje būna ne tik vadovėliai, sąsiuviniai, pieštukai, bet ir mokiniui nelabai reikalingi daiktai. Didelis kuprinės svoris, neteisingas nešiojimas, netinkamas kuprinės pasirinkimas sąlygoja laikysenos pakitimus ir žaloja vaiką.

Pamokos  metu buvo papasakota apie taisyklingą laikyseną, paaiškinti rizikos veiksniai, darantys įtaką stuburo pakenkimų atsiradimui, mokiniams pateiktos kuprinės nešiojimo rekomendacijos, kaip teisingai ir kokius daiktus susidėti kuprinėje, atkreiptas dėmesys į ar kuprinė turi atšvaitą. Kartu su mokiniais  aptarėme, kokias mokymosi priemones privalo vaikai atsinešti į mokyklą, ką galima pasilikti klasių spintose, o ką geriau palikti namuose. Tuomet buvo pasvertos kuprinės. Daugumos trečiokų kuprinės neviršijo rekomenduojamo svorio, tačiau 3 mokinukų kuprinės buvo per sunkios. Mokiniai, peržiūrėję savo kuprinės turinį suprato, kad kai kurių daiktų galėjo jose nebūti.

Specialistų patarimai  :

  1. Pradinių klasių mokinio tuščia kuprinė turi sverti ne daugiau 700 g.
  2. Kuprinė turi būti su dviem diržais.
  3. Nešamos kuprinės apačia neturi būti žemiau mokinio juosmens.
  4. Optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau 10 proc. mokinio kūno svorio. Didžiausias pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 15 proc. mokinio kūno svorio.
  5. Kuprinėje nešiotis tik tą dieną reikalingus daiktus.
  6. Nešant kuprinę, visada užsidėti diržus ant abiejų pečių.
  7. Sunkius daiktus rekomenduojama dėti į kuprinės dalį, kuri yra arčiau nugaros.
  8. Kuprinėje, ties stuburo įlinkiu, rekomenduojama minkšta pagalvėlė.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Irena Kuklierytė